Harry Kane – książę Harry 1:0. Rekordowa oglądalność meczu Anglików

BP
19 cze, 13:58 | Anglia
Harry Kane, książę Harry (fot. Getty)
Anglicy wygrali pierwszy mecz mistrzostw świata w Rosji – 2:1 pokonali Tunezję. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością, co potwierdza fakt, że obserwowało je więcej ludzi niż... niedawny ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle. Działo się też na Twitterze, na którym po golu Harry’ego Kane’a w końcówce pojawiało się na ten temat 52 tysiące wpisów na minutę.

Mundial 2018. "Sprawiedliwości stało się zadość". Anglicy zadowoleni po wygranej

Drużyna Garetha Southagate’a rozpoczęła mecz bardzo agresywnie i po 10 minutach prowadziła 1:0, chociaż przewaga mogła być jeszcze większa. Po jednym z niewielu ataków Tunezyjczyków został podyktowany rzut karny, po którym zespół z Afryki wyrównał. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich chwil, gdy Kane trafił po raz drugi i wprowadził rodaków w ekstazę.

Według najnowszych danych, spotkanie oglądało 18,3 miliona ludzi w BBC, a kolejne 3 miliony – śledziło transmisję online. 69 procent wszystkich odbiorców zasiadających przed odbiornikami oglądało mecz w Wołgogradzie. To najlepszy wynik brytyjskiej stacji w tym roku. Co ciekawe, "Royal Wedding" zgromadziło w BBC "zaledwie" 13,1 miliona osób.

Anglicy po pierwszej kolejce grupy G zajmują drugie miejsce. Prowadzą Belgowie, którzy pokonali Panamę 3:0. Europejskie zespoły są faworytami do awansu i losy pierwszego miejsca powinny rozstrzygnąć pomiędzy sobą w trzeciej kolejce fazy grupowej, kiedy 28 czerwca zagrają w Kaliningradzie.