Dawid Król
19 cze, 23:51 | Kolumbia
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. Getty Images)
Sytuacja Kolumbii niespodziewanie się skomplikowała. Zespół Jose Nestora Pekeramna był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Japonią, mimo to przegrał 1:2. Drużyna wierzy, że zmiany na lepsze przyjdą w meczu z Polską.

Mundial 2018. Oceny Polaków po meczu z Senegalem: trzy jedynki, a na plus tylko...

Kolumbijczyków częściowo usprawiedliwia to, że niemal przez cały mecz było ich na boisku dziesięciu – bardzo szybko czerwoną kartką ukarany został Carlos Sanchez. – Daliśmy z siebie wszystko, ale nie jest łatwo grać, kiedy od czwartej minuty jesteś w osłabieniu – stwierdził napastnik zespołu Radamel Falcao.

Japończycy dobrze zaplanowali drugą połowę. Graliśmy z pazurem, jednak to oni odnieśli zwycięstwo – podsumowywał zawodnik. – Z Polską musimy pokazać charakter. Mój debiut na mundialu nie był taki, jak oczekiwałem, to dla nas nauczka. Trzeba się podnieść – kwitował napastnik.

Wynik z pierwszej połowy pozwalał myśleć o walce o zwycięstwo – mówił selekcjoner Kolumbii. – Chłopcy podjęli wielki wysiłek. Trzeba rozumieć, że gra z jednym zawodnikiem mniej przez niemal cały mecz jest bardzo męcząca i trudna – zakończył.