Dawid Król
20 cze, 00:43 | Japonia
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. Getty Images)
Japończycy mają ogromne powody do zadowolenia. Zespół skazywany na porażkę w meczu z Kolumbią zdołał odnieść zwycięstwo. Selekcjoner Akira Nishino tłumaczy, że ważne było to, co wydarzyło się w przerwie spotkania.

Mundial 2018. Oceny Polaków po meczu z Senegalem: trzy jedynki, a na plus tylko...

Graliśmy agresywnie od początku, choć szybko zyskaliśmy przewagę jednego piłkarza, którą mieliśmy przez niemal cały mecz – tłumaczył selekcjoner Japończyków. W czwartej minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany pomocnik Kolumbii Carlos Sanchez.

Do 45. minuty był remis 1:1. Zwycięstwo Japończycy zapewnili sobie dopiero w drugiej połowie. – W przerwie rozmawiałem z piłkarzami. Powiedziałem im, że w futbolu nie chodzi tylko o liczbę graczy. Ważne, aby być lepszym od rywala, odpowiedniej się ustawiać i rywalizować bardziej zawzięcie – mówił Japończyk.

Słowa trenera przyniosły efekt, bo w drugiej połowie Yuya Osako strzelił na 2:1 i taki wynik utrzymał się do końca meczu. – Potem ustawialiśmy się lepiej. Staraliśmy się wykorzystywać przewagę liczebną podczas kontrataków. W końcu zdobyliśmy bramkę i mogliśmy tego dokonać kolejny razy – zakończył trener Japończyków.