Łukasz Fabiański zostaje w Premier League. Polak znalazł nowy klub

Dawid Brilowski
20 cze, 11:16
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Łukasz Fabiański (fot. Getty Images)
Łukasz Fabiański zostaje w Premier League. Polski bramkarz podpisał kontrakt z West Ham United. – To wielki klub, więc naprawdę cieszę się, że mogę do niego dołączyć w tak ekscytującym momencie – stwierdził. Wcześniej przez cztery lata występował w drużynie Swansea City, która w ubiegłym sezonie spadła do Championship.

Ostatnio z grupy wyszliśmy 32 lata temu. Kto czeka dłużej?

Klub z Londynu potwierdził transfer Polaka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dyrektor West Hamu Mario Husillos ocenił, że Polak jest "doświadczonym i sprawdzonym bramkarzem na poziomie Premier League, który pokazał wysoką jakość (gry) zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych rozgrywkach".

Idealnie pasuje do modelu współczesnego bramkarza, wykazując się wspaniałą sprawnością, gotowością do gry i rozgrywaniem – ocenił, dodając, że wniesie do drużyny "silną konkurencję" o miejsce w słupkach Młotów. Będzie o nie rywalizował z Hiszpanem Adrianem.


Dla Fabiańskiego będzie to trzeci klub w Anglii. Oprócz Swansea, 33-latek występował też w Arsenalu. – Zrobię wszystko, co mogę zarówno na boisku i poza nim, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu najlepszych możliwych wyników i nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tego nowego etapu w mojej karierze – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

West Ham United swoje największe sukcesy świętował w latach 60., 70. i 80. XX wieku. W ubiegłych latach potrafi jednak nawiązać walkę z najlepszymi. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 grał w eliminacjach Ligi Europy. Ostatni sezon zakończył zaś na 11. miejscu.

Reprezentant Polski podpisał 3-letni kontrakt. Ze Swansea został wykupiony za około 8 milionów euro.