Mundial 2018. Władza w Iranie uległa naciskom. Mundial także dla kobiet

PB
20 cze, 17:29 | Iran
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Fanka reprezentacji Iranu (fot. Getty Images)
Po wielu protestach w kraju i zagranicą kobiety w Iranie będą mogły pasjonować się środową rywalizacją piłkarzy tego kraju, którzy w meczu grupy B mistrzostw świata w Rosji spotkają się o 20.00 z Hiszpanią. Transmisja od 19:50 w TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Irański "bunkier" zatrzyma Hiszpanię?

Zgoda irańskich władz dotyczy jedynie meczu z Hiszpanią, który odbędzie się w Kazaniu. Taką informacje przekazała Irańska Agencja Prasowa. W czasie trwającego mudialu kibice z Iranu oraz aktywistki protestowały na trybunach przeciwko obowiązującemu w tym kraju zakazowi obecności kobiet na widowniach obiektów sportowych.

W stolicy kraju Teheranie, na stadionach Azadi i Tachti zainstalowane zostały telebimy, na których kobiety siedzące na trybunach rodzinnych obejrzą spotkanie. Zezwolenie nie dotyczyło poprzedniego meczu Iranu, który w meczu grupy B pokonał 15 czerwca w Saint Petersburgu Maroko 1:0.

To pierwszy przypadek, od czasu Rewolucji Islamskiej 1979 roku, kiedy to kobietom umożliwiono wstęp na stadion Asadi. – Niewykluczone, że jeśli wszystko przebiegnie gładko, może to prowadzić do zniesienia zakazu uczestnictwa kobiet w sportowych imprezach publicznych – powiedział Irańskiej Agencji Prasowej członek parlamentu Tajebeh Siawoshi.