Mundialowy konkurs ciążowy odwołany. Gwiazdy zawiedzione?

wb
20 cze, 19:49
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Fot. Getty Images
"Naprzód! Wierzymy w was!" – tak zagrzewali do boju potencjalne uczestniczki organizatorzy konkursu, w którym chodziło o... zajście w ciążę z gwiazdą piłki nożnej. Na pomysł przy okazji mundialu wpadła sieć restauracji Burger King, która teraz przeprasza. Pozostało tylko pytanie, kto jest bardziej zawiedziony odwołaniem "zabawy" – piłkarze czy zatroskane o losy rosyjskiego futbolu fanki, które miały zadbać o pozostanie w ojczyźnie dobrych genów...

Takie rzeczy tylko w Rosji. Łada za gola

W konkursie chodziło bowiem właśnie o to, żeby dzieci odważnych kibicek i zawodników biorących udział w mistrzostwach w przyszłości stanowiły o sile rosyjskiej reprezentacji.

Nagrodą za zwycięstwo miała być nie tylko wielka satysfakcja i sława, ale też dożywotni zapas burgerów Whopper oraz trzy miliony rubli, czyli ponad 175 tys. złotych.

Pomysł nie wszystkim się jednak spodobał. Protestowali internauci (zdaniem niektórych, zapewne zazdrosna męska część rosyjskiego społeczeństwa), media i politycy.

Postawiony pod ścianą Burger King odwołał konkurs i przeprosił. Przedstawiciele sieci zapewnili, że nikogo nie chcieli urazić.