Mundial 2018. Ronaldo lepszy od Puskasa. Costa pomógł uniknąć zasadzki

MB
21 cze, 01:00
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Mediami na Półwyspie Iberyjskim targają mieszane uczucia. Z jednej strony zarówno portugalska, jak i hiszpańska prasa wyrażają zadowolenie z tego, że reprezentacje obu krajów wygrały swoje mecze. Z drugiej – rozmiary tych zwycięstw mogłyby być okazalsze.

Kontuzja trenera Anglików. Ręka na temblaku

Portugalczycy nie przestają zachwycać się postawą Cristiano Ronaldo. Ale i nie ma się czemu dziwić. Gwiazdor Realu Madryt ma za sobą raptem dwa mecze na mundialu w Rosji, a już zdołał zdobyć cztery bramki.

33-latek po raz kolejny zapewnił punkty zespołowi Fernando Santosa. Przed paroma dniami jego hat-trick pozwolił zremisować z La Roja, teraz gol z początku spotkania dał upragnione trzy punkty w konfrontacji z nieprzewidywalnym Marokiem.

"A Bola" podkreśliła, że CR7 ma w dorobku 85 goli w kadrze, dzięki czemu okazał się już lepszy od legendarnego Ferenca Puskasa, który dla Węgrów trafił 84-krotnie.

(fot. abola.pt)

"Mundo Deportivo" określiło natomiast ten mecz jako cierpienia dążące do przebicia muru. Podkreślono, że piłkarze włożyli w spotkanie minimum sił, lecz dzięki szczęściu zdołali zwyciężyć.

(fot. marca.com)

Hiszpańska Marca doceniła natomiast postawę Iranu. Piłkarze Carlosa Queiroza przygotowali się do tego meczu rewelacyjnie pod kątem taktycznym. Przez długi czas świetnie spisywali się w defensywie nie dopuszczając rywali do okazji bramkowych. Tych było więc jak na lekarstwo i dopiero ogromne szczęścia pomogło druzynie Fernando Hierro pokonać bramkarza. Jeden z obrońców pechowo nastrzelił bowiem piłką Diego Costę.