Mundial 2018. "Adios, Leo Messi". Kibice wysyłają Argentyńczyka na emeryturę

wb
21 cze, 23:11 | Argentyna
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Leo Messi (fot. Getty Images)
"Bez gry, bez duszy i na skraju przepaści", argentyńskie media nie mają litości dla swoich reprezentantów po "chorwackiej katastrofie". A dziennikarze "The Sun" już kilka minut po meczu zebrali całą lawinę komentarzy kibiców, wysyłających Leo Messiego na piłkarską emeryturę.

Doskonała Chorwacja, Argentyna upokorzona

Po czwartkowym blamażu Albicelestes, ochrzczeni przez magazyn "Ole" "rycerzami udręki", mają już tylko matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

Fot. ole.com.ar

Kibice oraz argentyńskie media nia miały problemów ze znalezieniem głównych winowajców porażki. Najbardziej oberwało się trenerowi Jorge Sampaolemu, któremu internauci "zaśpiewali" "don't cry for me Argentina". Ten na konferencji wziął całą winę na siebie. – Ponoszę pełną odpowiedzialność za to, co się dziś stało – przyznał.

"Argentyna przeżywa wstyd" – napisali z kolei dziennikarze "La Nacion" obok zdjęcia załamanego Leo Messiego. Lidera Albicelestes i czterokrotnego zdobywcę Złotej Piłki internauci wysyłają na emeryturę, a były angielski gwiazdor Garry Lineker osądził, że tak słabej Argentyny nie widział nigdy w życiu.


Fot. lanacion.com.ar

Królami polowania nie po raz pierwszy są jednak żurnaliści z Chorwacji. Dziennik "24 Sata" na okładce żegna Messiego ("Adios, Leo Messi") i bezlitośnie dziękuję Willy'emu Caballero, który sprezentował rywalom pierwszego gola.


Gorąco było także na stadionie, gdzie argentyńscy fani nie znaleźli lepszego sposobu na wyrażenie swojej opinii niż oplucie Sampaolego...