Mundial 2018. Bartosz Bereszyński: jestem gotowy, by grać i w obronie, i na wahadle

MB
22 cze, 11:28 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Bartosz Bereszyński (fot. 400mm.pl)
Kolejna konferencja prasowa reprezentacji Polski za nami. Pojawili się na niej trener od przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka, Łukasz Teodorczyk oraz Bartosz Bereszyński. – Nie ma dla mnie różnicy, czy występuję na prawej obronie, czy na prawym wahadle. Najważniejsze, by zagrać – przyznał "Bereś".

Będą zmiany w składzie na Kolumbię!

Remigiusz Rzepka o...

stanie zdrowia Kamila Glika:
Kamil jest dopuszczony do pełnych zajęć, choć jest pod stała opieką lekarza. Nie mamy żadnych sygnałów dotyczących dolegliwości związanych z jego brakiem. Poświęcił dużo czasu i energii, by odbudować się po urazie z Arłamowa, więc teraz, by dać mu szansę walki o miejsce w składzie, uczestniczy w treningach na pełnym obciążeniu. Bierze tuż udział we wszystkich starciach fizycznych z pozostałymi zawodnikami. Oprócz tego zajmują się nim fizjoterapeuci.

Bartosz Bereszyński o...

nastawieniu przed meczem
Doskonale zdajemy sobie sprawę, o co jest to spotkanie. Zagramy z zespołem pełnym znakomitych indywidualności grających na wysokim poziomie. Nasze nastawienie jest bardzo pozytywne i, podobnie jak Kolumbia, chcemy ten mecz wygrać. Co do personaliów – jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. To decyzja trenera, choć każdy zawodnik ma chęć wystąpienia w tym spotkaniu. Po to tutaj jesteśmy i wyłącznie opinia szkoleniowca jest tu kluczowa. Osobiście jestem gotowy i chcę grać przeciwko Kolumbii.

ulubionej pozycji boiskowej Nie ma dla mnie różnicy, czy występuję na prawej obronie, czy na prawym wahadle. Najważniejsze, by zagrać. Ale jak to będzie wyglądało? Dowiecie się w dniu meczu, my nie chcemy tego zdradzać. Jestem gotowy i wszyscy jesteśmy przygotowanie na sto procent.

Jakub Kwiatkowski o...

obsadzie konferencji prasowych
Robert Lewandowski jest zawsze na pierwszej konferencji otwierającej zgrupowanie, w innych nie uczestniczy. Tak samo tutaj – wziął udział od razu po przyjeździe, bo takie były ustalenia. Konferencje przedmeczowe są obsadzane przez tych, którzy występują w pierwszej jedenastce. Wedle regulaminu FIFA musimy organizować spotkania codziennie, więc biorąc pod uwagę fakt, że spędzimy tutaj kilkanaście dni, musimy tak ustalać obsadę, by nie nadwyrężać zawodników i nie wysyłać ich co drugi dzień. Poza tym piłkarze rozmawiali z dziennikarzami bezpośrednio po meczu z Senegalem. Od rozmów na temat tego spotkania nikt nam poza tym punktów nie dopisze, a my skupiamy się na meczu z Kolumbią.

motywacji biało-czerwonych Ta porażka wyzwoliła w zawodnikach sportową złość. Wszyscy jej żałujemy, a najbardziej zawodnicy, którzy przyjechali spełniać marzenia. Są wściekli na siebie i poczekajmy na mecz z Kolumbią, tylko na nim musimy się koncentrować.

Łukasz Teodorczyk o...
swojej roli w zespole

Dawid Kownacki jest bardzo uniwersalnym piłkarzem, może zagrać na kilku pozycjach. Ja czekam spokojnie na swoją szansę i bardzo chciałbym pojawić się na boisku, choć najchętniej przy naszym prowadzeniu.