Mundial 2018. Wybierz ustawienie na mecz z Kolumbią

BP
22 cze, 15:49 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Reprezentacja Polski (fot. Getty)
Mecz Polski z Kolumbią już w niedzielę. Po porażce z Senegalem kibice wymagają zmian w składzie biało-czerwonych. Zwracamy się zatem do Was. W jakim ustawieniu powinni wystąpić Polacy?

Zagadką pozostaje ustawienie, w jakim Polacy zagrają w najbliższym spotkaniu. Zarówno w meczach towarzyskich, jak i starciu z Senegalem, prezentowali się zarówno w 4-4-2, jak i 3-5-2. Trener Nawałka z pewnością rozważy obydwie opcje. Wy możecie wybrać, które z nich będzie lepsze.

W ustawieniu 4-4-2 Polacy rozpoczęli poniedziałkowy mecz z Senegalem. Na bokach obrony wystąpili wówczas Łukasz Piszczek oraz Maciej Rybus. Po zmianie ustawienia na 3-5-2 w drugiej połowie, obaj przesunięci zostali do drugiej linii, dzięki czemu częściej włączali się do akcji ofensywnych. Niewykluczone jednak, że – o ile Adam Nawałka zdecyduje się na grę w tym ustawieniu przeciwko Kolumbii – Piszczek będzie jednym z trzech obrońców, a rolę wahadłowego pełnić będzie Bartosz Bereszyński.

Przejście na ustawienie 3-5-2 wprowadzi również zmiany personalne w środku pola. Zgodnie z medialnymi spekulacjami, do Grzegorza Krychowiaka i Piotra Zielińskiego dołączy Jacek Góralski. Miejsce w jedenastce mieliby natomiast stracić Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki, a w ataku za Arkadiusza Milika zagrałby Dawid Kownacki.

A wy na jakie ustawienie i zmiany personalne zdecydowalibyście się w meczu z Kolumbią?

fot. TVP