Mundial 2018. Puyol nie skomentował meczu. Przeszkodziły mu... włosy

PB
23 cze, 08:29 | Hiszpania
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Carles Puyol (fot. Getty Images)
Były piłkarz FC Barcelony Carles Puyol nie został wpuszczony do studia telewizyjnego w Teheranie. Miał w nim komentować mecz piłkarskich mistrzostw świata w Rosji Hiszpania - Iran. Przeszkodą okazała się jego... fryzura. Nadawca państwowy IRIB uznał, że długie, kręcone włosy to zbyt "dziki" wygląd.

Na kłopoty... Costa. Ważna wygrana Hiszpanów

Puyol musiał wrócić do hotelu i tam obejrzał mecz. Irański komentator, który był zaskoczony i sfrustrowany decyzją swoich przełożonych, przed spotkaniem powiedział widzom: – Musicie wiedzieć, że powinien tu być w studio Carles Puyol, ale musiał wrócić do hotelu. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale nie udało się – zacytowało jego wypowiedź BBC.

Taka wypowiedź wzbudziła spekulacje. Sytuację wyjaśnił Puyol, który nie krył rozczarowania. Były gracz FC Barcelony opowiedział całą historię jednemu z dziennikarzy portalu irańskiego Entekhab. Humor poprawili mu trochę jego młodsi koledzy z murawy, którzy pokonali azjatyckiego rywala 1:0.

W kodeksie postępowania Irańskiej Federacji Piłki Nożnej napisano, że zawodnicy nie mogą mieć niesportowych fryzur, które pomagają "szerzyć obcą kulturę". Oznacza to, że piłkarze reprezentacji Iranu są świadomi, że ich wygląd może zostać przez władze uznany za nieodpowiedni.

Puyol to mistrz świata z 2010 roku i mistrz Europy z 2008. Przez długi czas był kapitanem "Dumy Katalonii", w barwach której rozegrał 593 spotkania w latach 1999-2014. Zdobył 21 trofeów klubowych, w tym sześć za triumf w ekstraklasie i trzy za zwycięstwa w Lidze Mistrzów.