Mundial 2018. Niepokój Kolumbijczyków. "To nie ten sam James"

PB
23 cze, 10:41 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
(fot. TVP SPORT HD/Getty Images)
Reprezentacja Polski zmierzy się w niedzielę z Kolumbią w swoim drugim meczu na mundialu w Rosji. Niekwestionowaną gwiazdą rywali jest James Rodriguez. Według dziennikarza kolumbijskiej telewizji Caracol – Luiza Felipe Jaramillo – dyspozycja zawodnika pozostawia wiele do życzenia. Transmisja meczu w TVP1, TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Latynos sędzią meczu Polska – Kolumbia

O NASTROJACH PO MECZU Z JAPONIĄ
Był to mecz, w którym towarzyszyły nam bardzo skrajne emocje. Oglądalność tego spotkania była rekordowa, a musimy pamiętać, że transmitowano je o godzinie 7:00 nad ranem. Rzut karny był zasłużony. Od tamtego momentu wszystko szło nie tak. Były momenty, kiedy Kolumbia grała lepiej, walczyła i miała swoje okazje i udało się zdobyć bramkę w końcówce pierwszej połowy. Japończycy grali jednak bardzo mądrze, bardzo szybko.

O JAMESIE RODRIGUEZIE
Wszyscy zadawali sobie pytania, czy James wejdzie na boisko, czy jest w swojej życiowej formie, czy jest kontuzjowany, czy zdrowy? Nie mieliśmy takich informacji. Dostęp do nich jest bardzo ograniczony. Kadra nikogo do siebie nie dopuszcza. Wszedł w drugiej połowie i stało się jasne, że w życiowej formie nie jest. To nie ten sam James, co cztery lata temu.

O RĘCE CARLOSA SANCHEZA
Kolumbia nie jest na niego zła. Kibice wiedzą, jak ważny jest to zawodnik dla naszej drużyny. Bez niego gra ona zupełnie inaczej, traci jakość. Zresztą David Ospina, James Rodriguez i Carlos Sanchez to właśnie najlepsi kolumbijscy piłkarze. Dlatego też gra bez niego była bardzo trudna. Kto go zastąpi przeciwko Polsce? Myślę, że może być to Mateus Uribe. Świetnie wystąpił w eliminacjach. Nie wiemy, dlaczego trener nie dał mu szansy we wcześniejszym starciu od pierwszej minuty.

O SKŁADZIE NA MECZ Z POLSKĄ
Myślę, że jedno, co możemy powiedzieć na temat składu, to pewny występ Davida Ospiny i Radamela Falcao. Trener ma wiele wariantów. Jeżeli wygramy to wszyscy ocenią jego decyzje dobrze, zaś gdy przegramy to będzie smutek. Spodziewam się dobrego meczu i mam nadzieję na trzy punkty dla nas.

O EWENTUALNYM BRAKU AWANSU
Będzie to ogromny zawód. W Ameryce Południowej uważamy, że mamy najlepszych piłkarzy na świecie. To zupełnie inna kultura od tej europejskiej. Dla nas porażka będzie gigantycznym zawodem zwłaszcza, że mamy w pamięci to co wydarzyło się cztery lata temu. Ale to jest futbol – musi być zwycięzca i pokonany.