Mundial 2018. Gil wesprze Marciniaka. Polski mecz w Soczi

PB
23 cze, 11:02 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Szymon Marciniak (fot. Getty Images)
Paweł Gil będzie asystentem wideo podczas sobotniego meczu piłkarskich mistrzostw świata Niemcy – Szwecja. Już wcześniej było wiadomo, że na boisku w Soczi jako główny sędzia spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Transmisja w piątek od 19:50 w TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Marciniak poprowadzi ważny mecz

Sędziowie do obsługi systemu VAR nie jeżdżą na mecze. Ich centrum jest w Moskwie i stąd współpracują z arbitrami boiskowymi pracującymi na stadionach MŚ 2018. Gil już po raz szósty na tegorocznym mundialu w Rosji będzie pełnił funkcję AVAR. Dotychczas pracował jako asystent sędziego wideo przy meczach Egiptu z Urugwajem (0:1), Argentyny z Islandią (1:1, wówczas na boisku zawody prowadził Marciniak), Kostaryki z Serbią (0:1), Urugwaju z Arabią Saudyjską (1:0) oraz Nigerii z Islandią (2:0).

W ciekawie zapowiadającym się meczu Niemców ze Szwedami głównym sędzią do spraw wideoweryfikacji będzie Francuz Clement Turpin. Sędzią do spraw pozycji spalonych jego rodak Cyril Gringore, a pomocniczym – Włoch Paolo Valeri. Na boisku w Soczi asystentami Marciniaka będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki.