Mundial 2018. Krychowiak odpiera krytykę. "Jesteśmy bardzo dobrym zespołem"

PB
23 cze, 11:54 | Polska
udostępnij
Źródło: FIFA
Grzegorz Krychowiak (fot. PAP/EPA)
Piłkarze Adama Nawałki w niedzielę zmierzą się z Kolumbią. Będzie to drugie spotkanie Polaków na mundialu w Rosji. W pierwszym nasi reprezentanci ulegli Senegalowi 1:2 – Staramy się odciąć od krytyki – stwierdził zdobywca bramki w tym meczu, Grzegorz Krychowiak. Transmisja meczu w TVP1, TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Niepokój Kolumbijczyków. "To nie ten sam James"

O SPOTKANIU Z SENEGALEM
Zdajemy sobie sprawę, że ten mecz nam nie wyszedł. Uważam, że najważniejsze jest to, żeby się kompletnie zresetować i przygotować do kolejnego spotkania. Popełniliśmy bardzo łatwe błędy, po których padły bramki. Te błędy indywidualne były naszym największym problemem. Mimo, że nie zagraliśmy jakiegoś świetnego spotkania, to Senegal nie stworzył sobie dogodnych sytuacji do strzelenia goli.

O MECZU Z KOLUMBIĄ
Będziemy grali przeciwko zespołowi, który jest w tej samej sytuacji, co my. Musimy się bić i walczyć o to, żeby zdobyć trzy punkty i wyjść z grupy. Jeżeli nie wygrywasz, to spada na ciebie krytyka. Staramy się od tego całkowicie odciąć. Wierzymy w swoje umiejętności. Mecz z Senegalem nie odbiera nam tego, co zdobyliśmy dotychczas. Jesteśmy bardzo dobrym zespołem.

O ROBERCIE LEWANDOWSKIM
To, że Robert nie zdobył bramki w pierwszym meczu, nie świadczy o jego dyspozycji. Nie można tak szybko wyciągnąć wniosków. Najlepszym sposobem na zamknięcie ust i odparcie tej całej fali krytyki jest zagranie najlepszego z możliwych meczów przeciwko Kolumbii i gol strzelony przez Roberta.

O REPREZENTOWANIU POLSKI
Gra z orzełkiem na piersi i reprezentowanie kraju jest czymś wyjątkowym. Celem, jaki sobie założyliśmy, to jak najlepszy występ z naszej strony. Mimo słabszego meczu chcemy pokazać, że zasługujemy na to, by grać na mistrzostwach i mamy w swoich szeregach zawodników, którzy grają na najwyższym poziomie.