Mundial 2018. Wszystko albo nic. Dzień, w którym gra Polska

DK
24 cze, 04:45
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. PAP/Getty Images)
Nadszedł czas, w którym rozstrzygnie się, czy mundial w Rosji będzie udany dla biało-czerwonych. Polacy o 20:00 zagrają decydujący mecz z Kolumbią, ale wcześniej organizatorzy zaplanowali jeszcze dwa inne spotkania. Transmisje na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018. Szymon Marciniak znów na świeczniku. Szwedom należał się rzut karny?

Mundial 2018: Grupa G, Anglia - Panama [TRANSMISJA]

Na początek o godzinie czternastej czekają nas emocje związane z meczem Anglików. Drużyna Garetha Southgate'a chce bezlitośnie rozprawić się z autsajderem w grupie G Panamą, która w pierwszym spotkaniu przegrała z Belgami 0:3. O tytuł króla strzelców na mundialu już teraz walczy Harry Kane – strzelec dwóch goli w spotkaniu z Tunezją.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: Studio od 13:30 w TVP 1 i TVP 4K, a od 13:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji. Początek meczu o 13:50
KOMENTATORZY: Aleksander Roj, Andrzej Strejlau
PROWADZĄCY STUDIO: Piotr Dębowski
GOŚCIE W STUDIO: Marek Jóźwiak, Andrzej Twarowski, Michał Sadomski

Maya Yoshida (fot. Getty Images)

Mundial 2018: Grupa H, Japonia - Senegal [TRANSMISJA]

Przed meczem Polaków rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie w grupie H – Japonia zmierzy się z Senegalem. Oba zespoły świetnie rozpoczęły mundial, wygrywając swoje mecze, a teraz któryś z nich może zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Zespół z Azji zaczął od wygranej 2:1 z Kolumbią, wykorzystując grę w przewadze. Z kolei Lwy Terangi – co boleśnie pamiętamy – wygrały z biało-czerwonymi 2:1. 

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: Studio od 16:30 w TVP 1 i TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji. Początek meczu o 16:50
KOMENTATORZY: Tomasz Jasina, Kamil Kosowski
PROWADZĄCY STUDIO: Maciej Jabłoński
GOŚCIE W STUDIO: Marek Jóźwiak, Michał Sadomski

James Rodriguez (fot. Getty Images)

Mundial 2018: Grupa H, Polska - Kolumbia [TRANSMISJA]

Na koniec to, na co kibice czekają najbardziej – potyczka Polski z Kolumbią. Starcie drużyn z nożem na gardle. Obydwie przyjeżdżały na mundial jako faworyci grupy H. Po pierwszym spotkaniu znalazły się jednak pod ścianą. Wiadomo, że konieczne będą zmiany w składach.

I tak właśnie ma się stać. Zaczynając od obrony poprzez atak. Prawdopodobnie z Kolumbią wystąpi już Kamil Glik, który w ostatnim czasie dochodził do siebie po urazie barku. To on powinien zająć miejsce Thiago Cionka, krytykowanego za mecz z Senegalem..

A co u Kolumbijczyków? Wszystkie oczy na Jamesa Rodrigueza, który z Polską ma zagrać w pierwszym składzie. W spotkaniu z Japonią na murawę wchodził z ławki, bo narzekał na mniejszy uraz. Tutaj kluczowa będzie rola Grzegorza Krychowiaka, który aby upilnować gracza Bayernu, powinien rzadziej brać się za rozgrywanie piłki.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: Studio od 19:45 w TVP 1 i TVP 4K, a od 16:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji. Początek meczu o 16:50
KOMENTATORZY: Jacek Laskowski, Andrzej Juskowiak
PROWADZĄCY STUDIO W KAZANIU: Jacek Kurowski
REPORTERZY W KAZANIU: Sylwia Dekiert, Mariusz Jankowski, Oswald Rodrigo-Pereira
GOŚCIE W STUDIO: Sebastian Mila, Maciej Żurawski, Dariusz Szpakowski
PROWADZĄCY STUDIO W WARSZAWIE: Maciej Kurzajewski
GOŚCIE W STUDIU W WARSZAWIE: Bartłomiej Rabij, Jerzy Dudek, Grzegorz Rasiak, Jakub Wawrzyniak, Włodzimierz Lubański, Rafał Ulatowski, Maciej Szczęsny, Rafał Rostkowski

Mundial 2018: Polska - Kolumbia. Komentują Maciej Iwański i Piotr Izak Skowyrski
Po meczu z Senegalem był smutek i rozgoryczenie, ale z każdą godziną wraca nadzieja, że będzie lepiej – mówi youtuber Piotr "Izak" Skowyrski, który - wspólnie z dziennikarzem TVP Sport Maciejem Iwańskim - skomentuje w niedzielę mecz mistrzostw świata Polska – Kolumbia. Transmisja od godz. 19:45 tylko w SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.