Mundial 2018. Polska – Kolumbia. Wóz albo przewóz. Porażka wyrzuci Polaków z mundialu

MW
24 cze, 19:21 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
(fot. Getty)
Remis Japonii z Senegalem sprawił, że ewentualna porażka Polaków w wieczornym meczu z Kolumbią odbierze im szanse gry w 1/8 finału mundialu. Biało-czerwoni są pod ścianą. Tylko remis lub zwycięstwo przedłużą ich nadzieje na awans z grupy.

NAWAŁKA ZDECYDOWAŁ! ZNAMY SKŁAD POLAKÓW NA MECZ Z KOLUMBIĄ

Po niedzielnym spotkaniu Japonia i Senegal przewodzą tabeli grupy H z identycznym dorobkiem: na koncie mają po cztery punkty, cztery gole strzelone i trzy stracone. Za ich plecami z zerem są Polacy i Kolumbijczycy. Tabela prezentuje się następująco:

1. Senegal, 4 pkt, 4:3
1. Japonia, 4 pkt, 4:3
3. Polska, 0 pkt, 1:2
3. Kolumbia, 0 pkt, 1:2

WYGRANA Z KOLUMBIĄ: Zwycięstwo nad Kolumbijczykami sprawi, że kwestia awansu Polaków do 1/8 finału rozstrzygnie się w czwartkowym meczu z Japończykami. By zagrać w fazie pucharowej, nasi reprezentanci potrzebować będą wówczas zwycięstwa. Kolumbijczycy natomiast stracą szanse na awans już po meczu z Polakami.

REMIS Z KOLUMBIĄ: Remis w niedzielnym spotkaniu poważnie skomplikuje sytuację w grupie – w grze o miejsce w kolejnej fazie pozostaną bowiem wszystkie cztery drużyny. Wszystko rozstrzygnie się w czwartek, ale niewykluczone, że i ewentualna wygrana nad Japonią nie da biało-czerwonym awansu – w przypadku równej liczby punktów wszystkich zespołów, o kolejności w tabeli decydować będzie bilans bramkowy, a jeśli i ten będzie identyczny, to znaczenie mieć będzie klasyfikacja Fair Play.

W jaki sposób naliczane są punkty "fair play"?
Indywidualne kary przyznawane zawodnikom przez sędziów są przeliczane na punkty w następujący sposób:
– żółta kartka (1 punkt odjęcia)
– czerwona kartka, przyznana po dwóch żółtych kartkach (3 punkty odjęcia)
– bezpośrednia czerwona kartka (4 punkty odjęcia)
– żółta i bezpośrednia czerwona kartka (5 punktów odjęcia)

PORAŻKA Z KOLUMBIĄ: To najgorszy scenariusz – porażka z Kolumbią "wyrzuci" bowiem Polaków z turnieju niezależnie od wyników pozostałych meczów grupowych.