Mundial 2018. Rostkowski nie kryje złości. "To najgorszy występ w historii"

PB
24 cze, 23:45 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
(fot. 400mm.pl/Piotr Kucza)
Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Kolumbią w swoim drugim meczu na mundialu w Rosji. Niezadowolenia z gry piłkarzy prowadzonych przez Adama Nawałkę nie krył ekspert TVP Sport, Rafał Rostkowski.

To już koniec nadziei. Polacy bez szans na awans

Porażka w niedzielnym meczu sprawia, że biało-czerwoni stracili szansę na to, by awansować do dalszej fazy turnieju. Zdaniem Rostkowskiego był to najgorszy turniej reprezentacji Polski, jaki kiedykolwiek przyszło mu oglądać. – Od dzieciństwa nie widziałem tak słabo grającej reprezentacji Polski – stwierdził na antenie TVP Sport.

Zaznacza także, że Polska... jest jednym ze zdecydowanie najgorszych zespołów podczas całej imprezy. – W tym turnieju również nie widziałem drużyny, która grałaby gorzej. Nawet te egzotyczne – teoretycznie egzotyczne – pokazały cokolwiek – albo trochę lepszy, albo dużo lepszy futbol. Obawiam się, że był to najgorszy występ w historii wielkich turniejów reprezentacji Polski – dodał.

Były arbiter i ekspert TVP zwraca uwagę na zmianę przepisów, która w przyszłości mogłaby pomóc słabo prezentującej się reprezentacji biało-czerwonych. – Przykro mi, bo w tej chwili powinniśmy cieszyć się z decyzji FIFA o powiększeniu mundiali do 48 drużyn. To daje nam nadzieję, że możemy zakwalifikować się w przyszłości. Patrząc na poziom gry reprezentacji młodzieżowych, czy juniorskich, który w ostatnich latach też niestety jest bardzo słaby, to innej nadziei nie widzę obecnie – zakończył.