Mundial 2018. "Ronaldo czy Messi? Nieważne! To była czerwona kartka". Wściekły trener Iranu

Dawid Król
26 cze, 02:24 | Iran
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Reprezentacja Portugalii zremisowała 1:1 z Iranem i zajęła drugie miejsce w grupie B. To nie podoba się oczywiście rywalom. Persowie sądzą, że zostali pokrzywdzeni przez sędziego, na co zwraca uwagę ich trener.

Queiroz, który jest Portugalczykiem, nie kryje krytyki wobec pracy sędziego, szczególnie w kontrowersyjnej sytuacji z największą gwiazdą reprezentacji rywali. – Uderzenie łokciem to czerwona kartka, takie są zasady. Nieważne, czy wykona je Cristiano Ronaldo czy Messi. To reguły tej gry! – twierdził.

To kwestia podejścia lub charakteru, ale decyzja powinna być klarowna dla wszystkich – mówił Queiroz na konferencji prasowej po meczu z Iranem. – W systemie VAR nie ma miejsca na błąd ludzki. Takie coś byłoby akceptowalne gdzieś na wsi, ale nie tutaj. Jak wyjaśnić żółtą kartkę za uderzenie łokciem przed wolnym polem? – kwestionował pracę arbitra.

Ze słów selekcjonera Iranu nie wynika jednak niechęć do lidera Portugalczyków. – Naprawdę podziwiam Ronaldo i mam nadzieję, że będzie grał w reprezentacji jeszcze w wielu meczach. Liczę, że dojdą do finału i go wygrają – wyznał.

Iran skończył zmagania w grupie B na trzecim miejscu. Zespół z Bliskiego Wschodu pokonał Maroko, przegrał po zaciętej walce z Hiszpanią i zremisował z Portugalią. Osiągnął zatem więcej niż prognozowano przed turniejem.