Mundial 2018. Ekstremalne upały podczas ostatniego meczu Polaków

BP
26 cze, 20:14 | Polska
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Bartosz Bereszyński (fot. Getty Images)
Reprezentacja Polski w czwartek w Wołgogradzie rozegra z Japonią ostatni mecz na mundialu w Rosji. Lokalne władze ostrzegają kibiców, że temperatury w czasie spotkania mogą oscylować w granicach 35-40 stopni Celsjusza!

Fabiański o meczu z Japonią. "Chcemy dać radość kibicom"

– Takie upały są typowe dla tego regionu i mieszkańcy wiedzą jak sobie z nimi radzić – powiedział doktor Roman Morozow z pogotowia ratunkowego w Wołgogradzie, cytowany przez agencję Reuters. Dla fanów przewidziano darmową wodę oraz wentylatory. Z podobną pogodą będzie zmagać się inne mundialowe miasto – Rostów nad Donem.

Tak wysokie temperatury to zaskoczenie dla wielu kibiców, którzy przyjechali do Rosji. – Jestem zdumiony, że może tu być tak gorąco – powiedział jeden z kibiców z Egiptu, który w Wołgogradzie oglądał w poniedziałek spotkanie swojego zespołu z Arabią Saudyjską (1:2).

Trenerzy zespołów, które grały w mieście nad Wołgą, zwracali uwagę, że pogoda wpływała na postawę ich piłkarzy. Do tej pory sędziowie nie decydowali się na przerwy w celu schłodzenia i uzupełnienia płynów. Zmorą dla zawodników, którzy grali po zmroku były z kolei komary. Owady przeszkadzały piłkarzom i kibicom podczas spotkania Anglii z Tunezją (2:1).

Reprezentacja Polski przegrała dwa mecze na mundialu – najpierw 1:2 z Senegalem, a potem 0:3 z Kolumbią. Biało-czerwoni nie mają już szans na wyjście z grupy. W grze pozostają Japończycy, którzy zgromadzili cztery punkty, tyle samo ile Senegal. O jeden mniej ma Kolumbia.

Transmisja meczu Japonia – Polska w TVP 1, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od 15:35. Studio rozpocznie się o 13:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.