Mundial 2018. Walka do końca w grupie D. Zobacz tabelę

PB
26 cze, 21:59 | Argentyna
(fot. Getty Images)
Chorwacja, która była pewna awansu przed rozpoczęciem wtorkowego meczu, pokonała Islandię 2:1. Tym samym wynikiem zakończyło się starcie między Argentyną a Nigerią. Tym samym zawodnicy Jorge Sampaoliego awansowali do dalszej fazy turnieju.

Emocje do samego końca. Rojo uratował Argentynę

Przed ostatnią kolejką spotkań w grupie D pewni awansu byli tylko Chorwaci. Wygrali dwa pierwsze mecze, przez co do starcia z Islandią przystąpili z większym spokoje niż rywale. Gracze Heimira Hallgrímssona musieli wygrać i liczyć na korzystny wynik w starciu Argentyny z Nigerią.

W tym lepsi okazali się jednak zawodnicy prowadzeni przez Sampaoliego. Już w 14. minucie gola dającego prowadzenie strzelił Leo Messi. Nigeria zdołała wyrównać po rzucie karnym na początku drugiej połowy. W końcówce to jednak gracze z Argentyny mieli więcej powodów do zadowolenia. Trafienie Rojo zapewniło jemu i kolegom z drużyny awans do 1/8 finału. Tak prezentuje się tabela grupy D po zakończeniu zmagań: