Mundial 2018. Polacy przed meczem z Japonią. "Drużyna się nie poddaje"

FK
27 cze, 18:14 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Robert Lewandowski (L) i Adam Nawałka (fot. PAP)
– Nigdy nie zaprzestaje się budowania reprezentacji. To proces ciągły. Jesteśmy przygotowani na mecz z Japonią – stwierdził selekcjoner Adam Nawałka. Na konferencji prasowej w Wołgogradzie pojawili się jeszcze Grzegorz Krychowiak, Jakub Błaszczykowski oraz Bartosz Bereszyński. Transmisja z przedmeczowego studia w czwartek już od godz. 13:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacji mobilnej, a od godz. 15:35 także w TVP1. Początek spotkania o godz. 16:00.

Dziwne decyzje Nawałki. "Zamazany obraz polskiej piłki"

Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie zdradził, kto pojawi się na murawie podczas czwartkowego spotkania z Japonią. – Co do decyzji personalnych nie zmieniam zasad. Zawsze podaję skład na kilkadziesiąt minut przed spotkaniem. Pierwsi dowiadują się zawodnicy, potem media. Mamy plan, co do wyjściowej jedenastki. Jest jednak jeszcze trening i jutrzejszy rozruch. Wtedy zapadną ostateczne decyzje – oznajmił Nawałka.

Selekcjoner odpowiedział również na pytania związane z warunkami atmosferycznymi panującymi w Wołgogradzie. – "Uderzyła" nas pogoda, wysoka temperatura. Musimy być przygotowani. Zespoły będą rywalizować w takich samym warunkach. Co do organizacji turnieju, spotykamy się z gościnnością. Będziemy miło wspominać te mistrzostwa – dodał.

O nastrój przed czwartkowym spotkaniem zapytano także Jakuba Błaszczykowskiego. – Nie jest to lekki moment. Każdy wie, że nie podołaliśmy zadaniu. Boisko to brutalnie zweryfikowało. Każdy wie, ile zainwestował w to, by się tutaj pojawić. Takie jest życie. Mecz z Japonią będzie miał bardzo duże znaczenie pod względem psychologicznym. Jesteśmy drużyną, która się nie poddaje – stwierdził zawodnik VfL Wolfsburg.

Nawałka podkreślił, że ostatni mecz w grupie może być przełomem w kadrze. – Zagramy o honor i radość dla kibiców. Wszystkie ręce na pokład. Musimy się szybko odbudować. Drużyna pod względem mentalnym wygląda zdecydowanie lepiej z dnia na dzień – podsumował.

Na konferencji udzielał się również Krychowiak. – Kiedy ubiera się koszulkę reprezentacji Polski, trzeba pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ma mowy o meczach o "honor". Chcemy to spotkanie wygrać, mimo to, że nie mamy żadnych szans na awans – zakończył.