Mundial 2018. "Czeka nas mecz dekady". Anglicy oszczędzani na Kolumbię

Dawid Król
29 cze, 00:48 | Anglia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Gareth Southgate i Marcus Rashford (fot. Getty Images)
Reprezentacja Anglii przegrała ostatnie spotkanie w grupie F z Belgią 0:1. Trener Gareth Southgate dał jednak odpocząć kilku ważnym piłkarzom. Po spotkaniu tłumaczył, że nie miał innego wyboru.

Mundial 2018. Oceny Polaków: Lewandowski (prawie) najgorszy

Chcieliśmy wygrać ten mecz, ale w fazie pucharowej czeka nas najważniejsze spotkanie od dekady. Musieliśmy więc upewnić się, że nasi kluczowi piłkarze zachowają dobrą dyspozycję – tłumaczył selekcjoner Anglików.

Nie znaczy to jednak, że Southgate w meczu z Belgią postawił na zawodników, którym nie ufa. – Gracze, którzy zagrali, dali z siebie absolutnie wszystko. Wszyscy widzieli, na jakim poziomie był nasz występ, nadal musimy się poprawiać – stwierdził selekcjoner.

Myślę, że to było wyrównane spotkanie. Mieli lepszą kontrolę, jeśli chodzi o posiadanie piłki – kontynuował szkoleniowiec. – Dla nas to był dobry test. Marcusowi Rashfordowi nie udało się strzelić, ale nic się z tego powodu nie stało – wyznał Southgate.

W kolejnej fazie rozgrywek Anglicy zmierzą się z Kolumbią, która zajęła pierwsze miejsce w grupie H. Transmisja we wtorek od 19:50 w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.