Mundial 2018. Czas na ostatnie mecze 1/8 finału. Sprawdź plan wtorkowych transmisji

Dawid Król
03 lip, 02:26
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Xherdan Shaqiri, Emil Forsberg, Radamel Falcao i Harry Kane (fot. Getty Images)
We wtorek na mundialu zostaną rozegrane ostatnie mecze 1/8 finału. W hitowym starciu zmierzą się zespoły Anglii i Kolumbii. Wcześniej dojdzie do ciekawego europejskiego starcia: Szwecja – Szwajcaria. Sprawdź plan wtorkowych transmisji spotkań na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

1/8 FINAŁU, GODZ. 16:00: SZWECJA – SZWAJCARIA [TRANSMISJA]

Przed mundialem nie oczekiwano, że Szwecja lub Szwajcaria znajdą się w ćwierćfinale rozgrywek. Oba zespoły to solidne europejskie firmy, ale w ostatnich latach nie odnosiły sukcesów w światowym futbolu. Wszystko wskazuje, że może się to zmienić w Rosji.

W dobrych nastrojach do meczu podejdą Szwedzi, którzy sprawili ogromną niespodziankę, zajmując pierwsze miejsce w grupie F. Reprezentanci Trzech Koron wyprzedzili Meksyk, Koreę Południową i Niemców, udowadniając, że należy się z nimi liczyć. Solidnie piłkarze Janne Anderssona spisują się przede wszystkim w grze obronnej.

Na piłkarzy nie może narzekać Vladimir Petković. Szwajcarzy pokazali w Rosji dobrą formę, przede wszystkim w meczu z Brazylią. Są zdeterminowani, ułożeni taktycznie i mocni w kontratakach. Przed spotkaniem ze Szwedami trudno więc wskazać jednoznacznego faworyta.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: Studio przedmeczowe od godziny 15:35 w TVP 2 i TVP 4K, a od godziny 15:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek meczu o godzinie 16:00
KOMENTATORZY: Jacek Laskowski, Radosław Gilewicz
PROWADZĄCY STUDIO: Piotr Sobczyński
GOŚCIE W STUDIO: Bartłomiej Rabij, Arkadiusz Onyszko
ANALIZA: Andrzej Strejlau, Jerzy Engel, Michał Listkiewicz

1/8 FINAŁU, GODZ. 20:00: KOLUMBIA – ANGLIA [TRANSMISJA]

Anglicy wiedzą, że droga do medalu na mundialu od dawna nie była dla nich tak prosta. Marzenia o tytule Synów Albionu postara się rozbić Kolumbia, która po raz drugi z rzędu ma szansę na awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Zespół Garetha Southgate'a ma za sobą udaną fazę grupową, ale spotkanie z Belgią pozostawiło niedosyt. Wciąż nie wiadomo, na co stać Anglików w potyczce z zespołem czołówki, bo przeciwko Czerwonym Diabłom zagrał skład w znacznej części rezerwowy.

Tego kłopotu nie mają Kolumbijczycy, którzy od samego początku turnieju nie mogą się oszczędzać. Po przegranej z Japonią w pierwszym spotkaniu nie mogli sobie pozwolić choćby na najmniejszy błąd i udało im się go uniknąć. Wygrali z Polską i Senegalem, prezentując dobry futbol. Czy wystarczający, żeby odprawić Anglików do domu?

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
GODZINA: Studio przedmeczowe od godziny 19:45 w TVP 1 i TVP 4K, a od godziny 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek meczu o godzinie 20:00
KOMENTATORZY: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak
PROWADZĄCY STUDIO: Maciej Kurzajewski
GOŚCIE W STUDIO: Bartłomiej Rabij, Grzegorz Rasiak, Jerzy Dudek
ANALIZA: Andrzej Strejlau, Jerzy Engel, Michał Listkiewicz, Włodzimierz Lubański