Mundial 2018. Dobre wieści w sprawie Cavaniego. Jest szansa na występ z Francją

Dawid Król
03 lip, 04:33 | Urugwaj
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Edinson Cavani (fot. Getty Images)
Reprezentacja Urugwaju awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata dzięki Edinsonowi Cavaniemu, który strzelił dwa gole przeciwko Portugalii. Napastnik doznał w tamtym spotkaniu urazu, ale coraz więcej wskazuje, że będzie gotów do gry z Francją. Początek meczu w piątek o 16:00. Transmisja w TVP 2, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Czas wyłonić ostatnich ćwierćfinalistów. Sprawdź plan transmisji

W poniedziałek wieczorem napastnika zabrano na prześwietlenie. Lekarze zajmowali się kontuzjowaną lewą łydką Cavaniego. Badano, czy nie doszło do zerwania mięśnia, bo w takim wypadku występ zawodnika Paris Saint-Germain przeciwko Francji byłby wykluczony.

Nie wykryto żadnego naderwania, dlatego wciąż jest szansa, że Cavani będzie mógł zagrać w piątkowym spotkaniu. Niemniej w sztabie reprezentacji Urugwaju podkreśla się, że nawet jeśli napastnik wystąpi, jego możliwości fizyczne będą znacznie ograniczone.

Lekarze poinformowali, że u zawodnika doszło do "obrzęku" i "wciąż odczuwa ból". Obecnie Cavani wykonuje zróżnicowane ćwiczenia i przechodzi przez rehabilitację. W komunikacie medycznym reprezentacji Urugwaju podkreślono, że pozostali piłkarze nie narzekają na żadne urazy.