Mundial 2018. FIFA podała nazwiska arbitrów na ćwierćfinały MŚ

04 lip, 20:51
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Szymon Marciniak (L, fot. Getty Images)
FIFA ogłosiła obsady sędziów, których desygnowała do poprowadzenia ćwierćfinałów mistrzostw świata. Wśród nich zabrakło polskiego arbitra – Szymona Marciniaka. Po dwóch reprezentantów będzie miała Ameryka Południowa i Europa.

TOP 5 1/8 finału MŚ: przegrani, lecz zapamiętani

Początek kolejnej fazy mundialu już w piątek 6 lipca. O 16:00 spotkanie Urugwaj – Francja w Niżnym Nowogrodzie poprowadzi Argentyńczyk Nestor Pitana. Wcześniej prowadził mecz fazy grupowej Meksyk – Szwecja, a także jeden z meczów 1/8 finału, w którym Chorwacja po rzutach karnych pokonała Danię.

Drugie piątkowe spotkanie poprowadzi Serb Milorad Mazić. Będzie to rywalizacja Brazylii z Belgią w Kazaniu. Do tej pory nie miał okazji na tych mistrzostwach sędziować meczu reprezentacji europejskiej. Był rozjemcą meczów Senegal – Kolumbia i Korea Południowa – Meksyk.

W sobotę czekają nas rywalizacje Szwecji z Anglią oraz Rosji z Chorwacją. Pierwszą z nich będzie sędziował Bjorn Kuipers, który ma za sobą trzy spotkania na tych mistrzostwach. W fazie grupowej był arbitrem w spotkaniach Egipt – Urugwaj i Brazylia – Kostaryka, a w 1/8 finału Hiszpania – Rosja.

Drugą poprowadzi Brazylijczyk Sandro Ricci, który był czwartym sędzią w meczu otwarcia oraz prowadził spotkania Chorwacji z Nigerią i Danii z Francją.

Transmisje wszystkich meczów w TVP1, TVP2, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, a także w aplikacji mobilnej.