Mundial 2018. Cavani walczy o występ. Niepewność do ostatnich minut

Dawid Król
06 lip, 01:39 | Urugwaj
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Edinson Cavani (fot. Getty Images)
W reprezentacji Urugwaju trwa walka z czasem o powrót do zdrowia Edinsona Cavaniego, który w meczu 1/8 finału z Portugalią doznał urazu łydki. Trener Oscar Tabarez do ostatniej chwili będzie zwlekał z wyznaczeniem składu na piątkowe spotkanie 1/4 finału z Francją. Transmisja w TVP 2, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Początek meczu o godzinie 16:00.

MUNDIAL 2018. CZAS NA ĆWIERĆFINAŁY! SPRAWDŹ PLAN PIĄTKOWYCH TRANSMISJI

Decyzja o występie Cavaniego ma zapaść tuż przed meczem. Napastnik od niedzieli przechodzi rehabilitację. W czwartek pracował już na boisku indywidualnie i wszystko wskazuje na to, że będzie gotów do gry. Kwestią sporną pozostaje w jakim wymiarze czasowym będzie mógł wystąpić.

Oscar Tabarez podkreślał na czwartkowej konferencji prasowej, że z wyborem wyjściowej jedenastki wstrzyma się do ostatniej chwili. – W ciągu doby będzie wiadomo, kto zagra od początku, a kto usiądzie na ławce. Medialna niecierpliwość nic w tej sprawie nie zmieni – stwierdził. – "Edi" doznał urazu, ale wziął się do pracy, by wydobrzeć i zwiększyć szansę na występ. Tym się teraz zajmuje – dodał.

Urugwajskie media skłaniają się ku opcji z Cavanim na ławce rezerwowych. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce miałby zająć Christian Stuani, który na co dzień występuje w hiszpańskiej Gironie. Największym atutem tego napastnika jest dobra gra głową.