Dawid Kownacki: Kolumbijczycy byli lepiej wyszkoleni technicznie

MB
07 lip, 23:59 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Dawid Kownacki (fot. Michał Chwieduk/400mm.pl/TVP Sport)
Podczas gdy jego koledzy z reprezentacji pojechali na wakacje do ciepłych krajów, Dawid Kownacki wolał pomagać znajomemu żużlowcowi, Kamilowi Brzozowskiemu, będąc jego mechanikiem podczas spotkania drugoligowej MDM Komputery TŻ Ostrovii. O pasji do tego sportu, ale również o mundialu i potrzebie zmian wizerunku napastnik Sampdorii opowiedział Sylwii Dekiert w rozmowie dla "Mundialowego wieczoru".

Dawid Kownacki o...
wakacjach w Gorzowie Tutaj mieszka moja rodzina, przyjaciele, lubię spędzać tutaj czas. Mieszkając we Włoszech, w takim miejscu jak Genua, gdzie mam morze, jest bardzo ciepło, czuję się na wakacjach. Teraz wolę być w rodzinnym mieście.

mundialu Są odpowiedni ludzie, w strukturach reprezentacji, by to oceniać. My, jako zawodnicy, drużyna, zawiedliśmy i kto inny powinien nas recenzować. Mam swoje przemyślenia, cały czas zastanawiam się, dlaczego tak słabo mi poszło, ale zachowam to dla siebie.

meczu z Kolumbią W tym meczu nie wychodziło nam nic. Zabrakło nam umiejętności piłkarskich i było to widać gołym okiem. Kolumbijczycy byli lepiej wyszkoleni technicznie.

motywacji w zespole Jesteśmy drużyną i każdy każdego nakręcał. Kamil Grosicki ma takie cechy, Robert Lewandowski również pomagał nam się zebrać. Do tego Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski...