Żywiołowa prezydent Chorwacji. Uściski z trenerem, tańce z piłkarzami [wideo]

MI
08 lip, 11:33 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Kolinda Grabar-Kitarović na i po meczu z Rosją (Fot. PAP/EPA/Facebook/Kolinda Grabar-Kitarović)
Politycy odwiedzający szatnie sportowców po ich sukcesach to nic nadzwyczajnego. Ba, w USA mistrzowie NFL, NHL i NBA co roku przyjmowani są w Białym Domu. Z reguły tego typu okazje są jednak dość formalne, a głowy państw i zawodnicy zachowują się sztywno. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović, która odwiedziła szatnię kadry po sobotnim ćwierćfinale.

Traumatyczne dzieciństwo. Chorwackie "dzieci wojny" w półfinale

Grabar-Kitarović już w trakcie meczu nie wyglądała jak typowy polityk najwyższego szczebla. W loży zasiadła obok m.in. prezydenta FIFA Gianniego Infantino, prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiedwiewa czy szefa chorwackiej federacji Davora Sukera.

Panowie co do jednego ubrani byli w eleganckie garnitury, większość do tego pod krawatem. Tylko pani prezydent nie miała oporów przed nałożeniem charakterystycznej koszulki meczowej w szachownicę.

Kolinda Grabar-Kitarović na meczu z Rosją (Fot. Getty/Facebook/Kolinda Grabar-Kitarović)

Poza? Raczej nie, co udowadniają filmy nakręcone po meczu w szatni Chorwatów. Grabar-Kitarović pogratulowała tam selekcjonerowi Zlatko Daliciowi i zawodnikom. Bynajmniej nie był to jednak zwykły uścisk dłoni.Gdy świętujący piłkarze i sztab zespołu śpiewali i skakali, nie ograniczyła się tylko do stania z boku czy nawet klaskania. Swoją drogą, atmosfera udzieliła się i Sukerowi, który naprędce zorganizował "konfetti".