Mundial 2018. "Świetna gra Anglii? To zasługa... Guardioli"

MR
09 lip, 08:50 | Anglia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Piłkarze reprezentacji Anglii (fot. Getty Images)
Reprezentacja Anglii po raz pierwszy od 28 lat zagra w półfinale mistrzostw świata. Drużyna zbudowana jest wyłącznie z zawodników z Premier League. Jak przekonywał były reprezentant Paul Scholes, spory wkład w ostatnie sukcesy zespołu ma... Pep Guardiola, trener Manchesteru City.

"Nie chciałem świętować". Griezmann wyjaśnia swoje zachowanie

Piłkarze Garetha Southgate'a w ćwierćfinale wyeliminowali Szwecję. Szkoleniowiec kilka miesięcy temu zmienił system gry na ustawienie trójką obrońców. Scholes zauważa, że Southgate inspiruje się pracą Guardioli, który w minionym sezonie wygrał z Manchesterem City mistrzostwo kraju.

Paul Scholes (fot. Getty Images)

Na pewno spotkał się z Pepem, by dowiedzieć się więcej o tym stylu. Guardiola miał wpływ na postawę reprezentacji. Wystarczy spojrzeć na system z trzema obrońcami i sposób, w jaki gra bramkarz – ocenił.

Media przywołały ostatnio ciekawą statystykę. Gdy Guardiola prowadził Barcelonę, w 2010 roku wygrał z nią Primera Division, a Hiszpania została mistrzem świata. Cztery lata później został mistrzem kraju z Bayernem Monachium i mundial wygrali Niemcy. W tym roku zdobył Premier League, a Anglia liczy się w grze o mistrzostwo świata.

Jako kibice chcemy oglądać jak najlepszą piłkę. Hiszpania grała pięknie, Manchester City również tak gra. Dlaczego nie przenieść tego sposobu do reprezentacji? – dodał Scholes.