Mundial 2018. Probierz za Nawałkę? "On tylko skacze przy linii"

Paweł Baran
09 lip, 22:16 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Adam Nawałka i Michał Probierz (fot. PAP)
Od początku lipca wiadomo, że Adam Nawałka nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN Zbigniew Boniek poszukiwał w tym czasie jego następcy. Wydaje się, że ma już faworyta do piastowania tej funkcji. Poinformował o tym na swoim Twitterze. Między innymi do tych spekulacji odniósł się ekspert TVP Sport i były bramkarz kadry, Adam Matysek.

Kto selekcjonerem kadry? "Potrzeba dużej osobowości"

O NOWYM SELEKCJONERZE
PZPN ma swój plan. Kto nim będzie? Media donoszą o dwóch trenerach z Włoch, ale pojawiło się także nazwisko Slavena Bilicia. Reprezentacja Polski zbudowała sobie markę poprzez świetne wyniki Adama Nawałki i stabilną działalność związku. Każdy trener, nie ważne czy z Polski czy z zagranicy, będzie miał przed sobą trudne zadanie. Wrześniowe mecze są kluczowe, bo nie chodzi tylko o prestiż, ale i o punkty.

O MICHALE PROBIERZU
Na pewno nie widzę go w roli trenera kadry. Za mało udowodnił w polskiej piłce. Żeby być selekcjonerem reprezentacji Polski, trzeba pokazać coś więcej, niż tylko skakanie przy linii.

O THIERRYM HENRYM
Ma w sobie tyle kultury, że jeżeli Francja wygra, to z pewnością podejdzie i pogratuluje rodakom. Grał przecież w jednej drużynie z Didierem Deschampsem podczas turnieju w 1998 roku. Media podsycają oczywiście to, co może wydarzyć się po meczu. Jest to na pewno trochę niezręczna sytuacja dla obu stron.

O LUCE MODRICIU
Ma szansę zostać najlepszym piłkarzem na tym turnieju, ponieważ nie grają już Messi i Ronaldo. To światowej klasy zawodnik. Mimo, że nie strzelił karnego w końcówce dogrywki, nie bał się podejść do piłki w konkursie "jedenastek". Nie każdy gracz jest w stanie wytrzymać tak duże napięcie. Pamiętam jeszcze, jak w ostatnim meczu przeciwko Rosjanom biegł sprintem w 116. minucie. To świadczy o jego klasie, czytaniu gry i umiejętnym rozkładaniu sił na całe spotkanie.