Mundial 2018. Rozczarowani Anglicy. "Byliśmy zbyt niedoświadczeni"

MR
12 lip, 01:10 | Anglia
Ashley Young i Gareth Southgate (fot. PAP/EPA)
Reprezentacja Anglii przegrała z Chorwacją (1:2) w półfinale mistrzostw świata. Synowie Albionu doszli do tego etapu turnieju po 28 latach przerwy. W kraju oczekiwano jednak, że uda się awansować do finału. – Zrobiliśmy niesamowity postęp – nie miał wątpliwości selekcjoner Gareth Southgate.

Mandzukić bohaterem! Chorwacja w finale MŚ

Anglia szybko objęła prowadzenie po golu Kierana Trippiera. Później do bramki Jordana Pickforda dwukrotnie trafili rywale...

Chorwacja w drugiej połowie grała bardzo dobrze. Straciliśmy kontrolę nad piłką, a to przełożyło się na grę – stwierdził Southgate.

Anglicy na mundialu mają bardzo niedoświadczony zespół. Tylko Jordan Henderson i Raheem Sterling nie byli debiutantami na mistrzostwach świata.

Kiedy wielu twoich zawodników nigdy nie grało w takim meczu, nie wiesz, jak zareagują. Wiedzieliśmy, że mamy najbardziej niedoświadczoną drużynę spośród wszystkich. Jedyne, co może to zmienić, to jak największa liczba ważnych spotkań – podkreślił trener.

Dla Southgate'a to również był pierwszy mundial w roli trenera. Po meczu z Chorwacją odczuwał niedosyt...

To bardzo trudna sytuacja. Przed turniejem awans do półfinału zostałby odebrany jako sukces. Wierzyliśmy jednak, że możemy zagrać w finale – spuentował.