Mundial 2018. Modrić: powinni mieć więcej pokory

MR
12 lip, 04:00 | Chorwacja
Luka Modrić (fot. Getty Images)
Chorwacja wygrała z Anglią (2:1) i awansowała do finału mistrzostw świata. Część ekspertów przed spotkaniem podkreślała, że zespół z Bałkanów może być w słabszej dyspozycji fizycznej. Do tych komentarzy odniósł się Luka Modrić, kapitan finalistów mundialu.

Mandzukić bohaterem! Chorwacja w finale MŚ

Drużyna Zlatko Dalicia w 1/8 finału i w ćwierćfinale do awansu potrzebowała dogrywki i rzutów karnych. W Anglii spekulowano, że zmęczenie może wpłynąć na grę Chorwatów.

Ich dziennikarze i eksperci mówili przed meczem, że zabraknie nam siły i że będziemy "żywymi trupami". Te słowa dały nam dodatkową motywację, by pokazać, że się mylą. Powinni mieć więcej pokory oraz szacunku – ocenił Modrić w rozmowie z telewizją beIn Sports.

Chorwaci odwrócili losy spotkania, chociaż szybko stracili gola. Po przerwie wyrównał jednak Ivan Perisić, a drugą bramkę zdobył w dogrywce Mario Mandzukić.

Kiedy grasz w półfinale, nie możesz być zmęczony. Mecz z Argentyną był naszym najlepszym, ale to, co zrobiliśmy teraz, jest spełnieniem marzeń dla nas i całego kraju – dodał Modrić.

Chorwacja blisko finału była już w 1998 roku. Wtedy w półfinale przegrała jednak z Francją. W niedzielę znowu zmierzy się z Trójkolorowymi i może zrewanżować się za tamtą porażkę.

Przed mundialem nikt na nas nie stawiał, ale dzięki naszej jakości, chęci oraz duchowi walki jesteśmy w finale. Myślę, że na to zasłużyliśmy. Z Anglią dominowaliśmy od momentu straty gola. Byliśmy lepsi technicznie i fizycznie – zakończył Modrić.