Mundial 2018. Harry Kane dla TVP: trudno mi myśleć o Złotym Bucie

PB
12 lip, 09:15 | Anglia
Mundial 2018. Harry Kane: mieliśmy kłopoty z pressingiem Chorwatów
Chorwaci pokonali Anglię (2:1 po dogrywce) w drugim meczu półfinałowym mistrzostw świata w Rosji i po raz pierwszy w historii awansowali do finału. Rozgoryczenia w rozmowie z Maciejem Barszczakiem – dziennikarzem TVP Sport – nie krył jeden z przegranych, a zarazem najskuteczniejszy zawodnik tego turnieju – Harry Kane.

Porównanie formacji finalistów. Przewaga Francji

Piłkarze prowadzeni przez Garetha Southgate'a nie kryją swojego niezadowolenia. Już w piątej minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego Kierana Trippiera. Dobrze zaprezentowali się jedynie w pierwszych 45 minutach.

W drugiej połowie Chorwacja grała coraz wyższym pressingiem. Mieliśmy z tym kłopot. Chcieliśmy jak najdłużej utrzymać prowadzenie, ale nie udało się. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale Chorwaci również to robili – wyznał Kane.

Napastnik Tottenhamu jest zasmucony tym, że nie będzie miał możliwości zagrania w niedzielnym finale. – Jestem rozczarowany, bo cały zespół bardzo ciężko pracował. Chcieliśmy bardzo dobrze zagrać w tym półfinale i awansować. Oba zespoły chciały to osiągnąć – stwierdził Anglik.

Kane strzelił w Rosji już sześć goli. Jest dzięki temu liderem klasyfikacji strzelców mundialu. Nagroda indywidualna jest dla niego jednak marnym pocieszeniem. – Trudno mi nawet myśleć o Złotym Bucie po tym meczu. Musimy dobrze przygotować się do kolejnego i mieć plan na sobotnie spotkanie przeciwko Belgom – zakończył.

W meczu o trzecie miejsce Anglicy zagrają z Belgami. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 16:00. Transmisja z przedmeczowego studia już od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 15:40 również w TVP 1. Z kolei Chorwaci i Francuzi wybiegną na boisko w niedzielę o 17:00. Studio już od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 16:00 także w TVP 1.