Oficjalnie: znamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

RP
12 lip, 11:20
udostępnij
Źródło: Sport.tvp.pl/przegladsportowy.pl
Jerzy Brzęczek (fot. PAP/Marcin Bednarski)
Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski – poinformował oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem portalu ŁączyNasPiłka.pl. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30.

"Podczas konferencji na PGE Narodowym zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski" – poinformowano w krótkim komunikacie.

"W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd PZPN. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy".

42-krotny reprezentant Polski, jej były kapitan i srebrny medalista olimpijski z Barcelony ma za sobą udany sezon w Wiśle Płock, z którą zajął piąte miejsce w Ekstraklasie.

"Wiedziałem, że pan Boniek czuje tę dyscyplinę jak mało kto. Wielkie brawa. A pan trenerze zasłużył, jestem dumny" – napisał na Twitterze dyrektor sportowy płockiej Wisły, Łukasz Masłowski.

Wcześniej 47-letniemu Brzęczkowi nie szło tak dobrze w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS Katowice. Prywatnie jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego.

(fot. twitter.com)