Mundial 2018. Ponad 689 tysięcy kibiców na moskiewskich stadionach

DB
12 lip, 10:45
udostępnij
Źródło: PAP
Stadion Łużniki (fot. Getty Images)
Mecze piłkarskich mistrzostw świata na dwóch stadionach w Moskwie – Łużnikach i Spartaku – obejrzało w dniach 14 czerwca – 11 lipca ponad 689 tys. widzów. Moskiewskie areny prowadzą w statystyce zapełnienia stadionów na turnieju – podał w czwartek portal RBK.

Skuteczni i efektowni. Która bramka finalistów była najładniejsza?

Portal powołuje się na dane agencji analitycznej TurStat. Dotyczą one meczów mundialu w okresie od ceremonii otwarcia mistrzostw 14 czerwca, aż do 11 lipca, gdy na Łużnikach odbył się półfinał Chorwacja – Anglia (2:1, po dogrywce).

W tym czasie łącznie sześć meczów na Łużnikach obejrzało ogółem 468 066 osób. Drugi stadion w Moskwie, gdzie odbywały się rozgrywki – Spartak – zgromadził na pięciu spotkaniach 220 950 widzów.

Ze statystyk wynika, że oba stołeczne stadiony mogą pochwalić się zapełnieniem w stu procentach podczas mundialu. Trzecie miejsce zajmuje stadion Fiszt w Soczi, na którym frekwencja podczas mistrzostw wyniosła 99,37 proc. Niewiele ustąpił mu stadion w Petersburgu, który zapełniony był na meczach mundialu na 99,35 proc. Dla stadionu w Kazaniu wskaźnik ten wyniósł 98 procent.

Ogółem stadiony w 11 miastach Rosji, gdzie odbywały się mistrzostwa, odwiedziło – według statystyk TurStatu – 2 889 351 widzów.

Finałowy mecz mundialu, pomiędzy Francją i Chorwacją, odbędzie się 15 lipca na stadionie Łużniki.