Mundial 2018. Oceny po Belgia – Anglia. Hazard i De Bruyne rozpracowali Anglików

Bartosz Pilarczyk
14 lip, 18:17 | Belgia
Radość Belgów (fot. Getty)
Belgowie bez większych problemów pokonali Anglików i wywalczyli brązowe medale mistrzostw świata w Rosji. Mecz był popisem Edena Hazarda i Kevina De Bruyne, których lekkość i efektowna gra były ozdobą spotkania. Anglicy mieli zbyt mało argumentów, by przeciwstawić się Czerwonym Diabłom.

Historyczny sukces Belgów. Anglicy bez pomysłu

Thibaut Courtois – 7 (oceny w skali 1-10) Nie miał zbyt wielu okazji do pokazania klasy, ale ze spokojem bronił niezbyt groźne strzały Anglików. W sytuacji sam na sam został przelobowany przez Diera, ale dobrze asekurował go Alderweireld.

Toby Alderweireld – 8 Pewny w obronie, groźnie uderzył z woleja minimalnie nad bramką. Dobry występ przeobraził w bardzo dobry, gdy wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Diera.

Vincent Kompany – 6,5 Dobre zagrania na zmianę z błędami. Niezbyt pewny w wyprowadzeniu, znakomicie z kolei potrafił blokować strzały rywali. Najlepiej zachował się przy indywidualnej akcji Loftus-Cheeka, gdy wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo. Przy akcji Diera niepotrzebnie poszedł "na raz".

Jan Vertonghen – 7 Występ bez zarzutów. Bardzo pewny w obronie, dobrze reagował przy stałych fragmentach gry.

Axel Witsel – 6,5 Spokojny w środku pola, ale nie podłączał się do akcji ofensywnych.

Kevin De Bruyne – 8,5 Do spółki z Hazardem "rozklepał" Anglików. Znakomicie panował nad piłką, napędzał akcje Belgów. Powinien mieć dwie asysty na koncie, ale słabo dysponowany był Lukaku. W końcu mógł jednak zapisać na swoim koncie kluczowe podanie, bo gola dzięki jego zagraniu gola strzelił Hazard.

Thomas Meunier – 8,5 Znakomity mecz w ofensywie. Strzelił gola, zaliczał odbiory na połowie Anglików. Jeden z nich mógł się zakończył asystą. W drugiej połowie potężnym strzałem zakończył najładniejszą akcję meczu. Piłkę odbił bramkarz Anglików.

Nacer Chadli – 7 Nie tylko idealna asysta przy bramce Meuniera, ale wcześniej także ważny wygrany pojedynek główkowy. Kontuzja przerwała jego udany występ – w 39. minucie opuścił boisko.

Romelu Lukaku – 5,5 Miał walczyć o koronę króla strzelców, ale... lepiej radził sobie w rozegraniu. Miał asystę drugiego stopnia przy golu na 1:0, znakomicie potrafił przyjąć piłkę pod presją. Dwukrotnie zmarnował jednak znakomite podania De Bruyne przez złe przyjęcia. Po 60 minutach zmienił go Dries Mertens.

Eden Hazard – 8,5 Kolejny bardzo dobry mecz kapitana Belgów. Kilkukrotnie wzbudzał owacje efektownymi dryblingami. Zwieńczeniem było gol na 2:0, gdy nie dał szans Pickfordowi.

Youri Tielemans – 6 Dobry początek, gdy potrafił odebrać piłkę, próbował strzałów z dystansu, które są jego najgroźniejszą bronią. Potem mniej widoczny.

Thomas Vermaelen – 6 Przed przerwą zmienił kontuzjowanego Chadliego. Kilkukrotnie agresywnie atakował rywali, co mogło nawet zakończyć się rzutem karnym.

Dries Mertens 5,5 Dostał pół godziny i wydawało się, że wpasuje się w sposób gry drużyny. Miał dobrą sytuację, ale prawą nogą uderzył bardzo niecelnie.

Moussa Dembele Zmienił Tielemansa, ale grał za krótko, by go ocenić.

Jordan Pickford – 6,5 Przy bramce na 0:1 bez szans. Dobrze obronił strzał De Bruyne'a z pierwszej połowy, a w drugiej znakomicie zatrzymał piłkę po "bombie" Meuniera.

John Stones – 5 Dobrze blokował strzały, ale w pierwszej połowie nie zatrzymał prostego podania Lukaku do De Bruyne'a. Średnio radził sobie z Hazardem i za taktyczny faul na nim zarobił żółtą kartkę.

Harry Maguire – 6 Groźny przy stałych fragmentach gry, ale nie miał tak dobrej szansy, jak na przykład w meczu ze Szwecją. Próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale nie wychodziło mu to najlepiej.

Phil Jones – 5,5 Dobrze grał na wyprzedzenie rywali, ale słabo wyprowadzał piłkę.

Danny Rose – 3,5 Przegrał pozycję przy golu. Potem zagapił się i znów wyprzedził go Meunier. Najsłabszy na boisku, zdjęty w przerwie.

Eric Dier – 6 Długo był niewidoczny, ale w drugiej połowie mógł dać wyrównanie Anglikom. Znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej, ale zbyt lekko podciął piłkę nad Courtois.

Kieran Trippier – 6 Dobrze wykonywał stałe fragmenty gry, był uważny w obronie.

Fabian Delph – 5 Miał spore problemy z wyprowadzeniem piłki. Lekko uderzył z dystansu i raz popisał się ładną "przekładanką", po której okazję miał Sterling.

Ruben Loftus-Cheek – 6 Bardzo aktywny, potrafił popisać się akcję indywidualną, jednak brakowało konkretów.

Harry Kane – 4 Cofał się po piłkę. Fatalnie spudłował po podaniu Sterlinga. Nie przypominał króla strzelców Premier League i zawodnika z początku tego turnieju. Mimo wszystko Złoty But dla najlepszego strzelca MŚ jest już praktycznie jego własnością.

Raheem Sterling – 5 Typowy występ tego zawodnika. Aktywny, ale mało konkretny. Popełniał proste błędy i zawodził w decydujących momentach. Na drugą połowę już nie wyszedł.

Jesse Lingard – 5,5 Po przerwie zmienił Rose'a. Wniósł ożywienie w poczynania Anglików, szkoda, że krótkotrwałe.

Marcus Rashford – 5,5 Podobnie jak Lingard. Ambitny, próbował dryblować, ale nie dawało to konkretów.

Dele Alli Grał zbyt krótko, by go ocenić.