Mundial 2019: Dalić: tuż po mistrzostwach myślałem o rezygnacji

20 lip, 13:04 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: PAP
Zlatko Dalić (fot. Getty Images)
Trener piłkarskiej reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalić potwierdził w wywiadzie dla dziennika "Vecernji List", że tuż po wywalczeniu w Rosji wicemistrzostwa świata poważnie rozważał możliwość rezygnacji z dalszej pracy z drużyną narodową.

Sądziłem, że jest to idealny czas, aby odejść, odpocząć i więcej czasu spędzać z rodziną. Gdy jednak po przylocie do Zagrzebia zobaczyłem, jak jesteśmy radośnie odbierani przez całe społeczeństwo, a nie tylko przez kibiców piłkarskich, zacząłem się zastanawiać, czy mam prawo, aby swoją decyzją ich wszystkich rozczarować. Muszę to jeszcze przemyśleć... – powiedział Dalić.

Szkoleniowiec przypomniał, że droga Chorwacji do wicemistrzostwa świata nie była łatwa. – Miałem jako trener sporo problemów, niektórzy działacze stawiali mi na drodze przeszkody. Tylko prezes federacji Davor Suker dał mi wolną rękę w doborze zawodników i sztabu szkoleniowego, uwierzył, że stać nas na silny zespół. To się sprawdziło – dodał.

Dalić zdaje sobie sprawę, że pomimo sukcesu w mistrzostwach świata nadal są w chorwackim futbolu ludzie mu nieżyczliwi, którzy będą go chcieli natychmiast zwolnić, gdyby zespół słabiej wypadł w kolejnych spotkaniach. – Życie nauczyło mnie, że najlepszą porą na odejście jest okres tuż po sukcesie, gdy jesteś na szczycie. Tak, jak uczynił to trener madryckiego Realu Zinedine Zidane – zaznaczył.

Na razie jednak Dalić przyznał, że nie będzie brał przykładu z francuskiego szkoleniowca. – Teraz przed nami nowy cel - mistrzostwa Europy. Po tym, co pokazaliśmy w Rosji, jestem przekonany, że stać nas nawet na zwycięstwo – zakończył.