Behrami skarży się na dyskryminację w reprezentacji Szwajcarii

MAN
07 sie, 12:40
udostępnij
Źródło: PAP/SPORT.TVP.PL
Valon Behrami w meczu z Brazylią na MŚ 2018 (fot. Getty)
Pomocnik reprezentacji Szwajcarii Valon Behrami poskarżył się w wywiadzie telewizyjnym, że jest dyskryminowany przez trenera narodowej drużyny Vladimira Petkovicia.

Mundial 2018. "Maratończyk" Perisić, koszmar Meksyku. MŚ w Rosji w liczbach

– Zostałem wyrzucony z reprezentacji. To sportowo-polityczna decyzja podjęta przez decydentów nie mających pojęcia o sporcie – powiedział 33-letni Behrami. Piłkarz pochodzi z Mitrovicy, znajdującej się na terenie Kosowa.

– To jest tylko moja decyzja. Bazuje tylko na kryteriach sportowych. Z polityką nie ma nic wspólnego – ripostował Petković.

O decyzji szkoleniowiec poinformował zawodnika telefonicznie. Powiedział, że nie wiąże z nim żadnych planów reprezentacyjnych.

"To koniec mojej kariery w drużynie narodowej" – napisał na Twitterze Behrami, zamieszczając czarno-białe zdjęcie w stroju reprezentacji Szwajcarii.

Behrami w kadrze Helwetów rozegrał 83 mecze, w których strzelił dwa gole. Profesjonalną karierę klubową rozpoczął w szwajcarskim Lugano, potem występował we włoskich klubach: Genoi, Veronie, Fiorentinie, Napoli i Lazio. Ostatnio grał także w angielskim West Ham United, niemieckim Hamburger SV i angielskim Watford. Od 2017 roku gra znów we włoskiej Serie A – jest zawodnikiem Udinese.