Sport: Orlik w grze

  • Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Drukuj

17.11.2011

ORLIK.TVP.PL w akademii Szymkowiaka!

Źródło: SPORT.TVP.PL

Pod patronatem jednego z najlepszych polskich piłkarzy ostatnich lat działa Akademia Piłkarska 21. Kamera SPORT.TVP.PL przyjrzała się dogłębnie zasadom jej funkcjonowania.

Mirosław Szymkowiak chętnie dzieli się swoją piłkarską wiedzą (fot. PAP)

Podziel się:   Więcej
Wielu znakomitych piłkarzy, po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery, stara się przekazać swoje doświadczenie młodym adeptom futbolu. Nie inaczej jest w przypadku byłego pomocnika Wisły Kraków. – Do założenia akademii piłkarskiej namówili mnie Tomasz Frankowski i były kierownik Wisły Marek Konieczny. Jak jeszcze grałem w piłkę, to chodziłem na treningi do młodych piłkarzy. Sprawiało mi to ogromną frajdę – powiedział SPORT.TVP.PL Mirosław Szymkowiak.

W swoim szkoleniu Akademia Piłkarska 21 korzysta z wzorców zachodnich. – Cały czas próbujemy przekazać swój styl i swoje doświadczenie. Uczymy się od przede wszystkim od Holendrów, ale również od Niemców i Anglików. Ciągle próbujemy się rozwijać i uczyć, bo nauki nigdy za mało.

Jednak Szymkowiak podkreśla, że same umiejętności piłkarskie, to tylko jedna ze stron sukcesu. – Naszym zadaniem jest przede wszystkim wychowywanie dzieci. Chociażby zwykłe przywitanie się w szatni. Bardzo ważna jest u nas dyscyplina. Nad tym też trzeba pracować latami. To przynosi efekty.

 
 
 
...
 

Jaka jest Twoja ulubiona drużyna?