tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Od lewej: Miroslaw Zietarski, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel i Mateusz Biskup (fot. PAP/EPA)

Rio: męska czwórka podwójna tuż za podium

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski zajęła czwarte miejsce w wioślarskich regatach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medal zdobyli Niemcy, którzy wyprzedzili Australię i Estonię.

Polacy w drugiej połowie dystansu próbowali dogonić Estończyków, ale do miejsca na podium zabrakło 1,44 sekundy. Triumfatorzy Niemcy uzyskali czas 6.06,81, a drudzy na mecie Australijczycy stracili 1,15 sekundy.

Wcześniej awans do finału A uzyskała męska ósemka, która była czwarta w repasażu oraz męska dwójka podwójna wagi lekkiej – Artur Mikołajczewski, Miłosz Jankowski.

Awansu do najlepszej szóstki nie udało się wywalczyć dwóm kobiecym osadom - dwójce bez sterniczki (Anna i Maria Wierzbowskie) i dwójce podwójnej wagi lekkiej (Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak). Obie załogi uplasowały się na piątych pozycjach w półfinałach i popłyną w finale B, czyli powalczą o miejsca 7-12.

W czwartek wystąpią jeszcze dwie polskie osady. O medale walczyć będą czwórka podwójna kobiet oraz dwójka podwójna kobiet.