Przemysław Krajewski (fot. PAP)

Środa w Rio: wyniki Polaków

W środę najważniejsze spotkania w turnieju olimpijskim rozegrają siatkarze i szczypiorniści.Zawodnicy Stephane’a Antigi przegrali z USA 0:3 i odpadli z turnieju. Przeciwnikami graczy Tałanta Dujszebajewa będą Chorwaci.

17/18 sierpnia - środa/czwartek:

14:16 (1. wyścig) KAJAKARSTWO – C1 500 m M, eliminacje – Tomasz Kaczor – był szósty w swoim biegu eliminacyjnym i został sklasyfikowany na 22. pozycji. Nie awansował do półfinału.

14:30 LEKKOATLETYKA
14.30 – dziesięciobój, 100 m – Paweł Wiesiołek – zajął 6. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym
14.40 – młot mężczyzn, eliminacje – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki  – Nowicki wygrał eliminacje, Fajdek był 17. i nie awansował do finału
15.35 – dziesięciobój, w dal – Wiesiołek – zajął 14. miejsce w grupie B
15.55 – 800 m kobiet, eliminacje – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik – wygrały swoje biegi i awansowały do półfinału
16.50 – dziesięciobój, kula – Wiesiołek – zajął 11. miejsce w grupie A

15:00 ZAPASY – 48 kg kobiety – Iwona Matkowska
15.16 – 1/8 finału – wygrała z Miesinnei Mercy Genesis (4:0).
16.24 – ćwierćfinały – przegrała z Mariją Stadnik z Azerbejdżanu (0:10)
21.24 – repasaże, 2. runda – przegrała z Patricią Bermudez z Argentyny (3:6)

15:08 ZAPASY – 69 kg kobiety – Agnieszka Wieszczek-Kordus
15.08 – eliminacje – przegrała z Buse Tosun z Turcji (0:6) i odpadła z rywalizacji

15.19 KAJAKARSTWO – K1 500 m kobiety, eliminacje – Ewelina Wojnarowska  zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i awansowała do półfinału
16.17 KAJAKARSTWO – K1 500 m kobiety, półfinały – Wojnarowska – zajęła piąte miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i powalczy o miejsca 9-16 w finale B

19.00 SIATKÓWKA, MĘŻCZYZN – I ćwierćfinał: Polska – USA 0:3 (23:25, 22:25, 20:25) – polska drużyna odpadła z turnieju

19:00 ŻEGLARSTWO – 19.00 470er K, wyścig medalowy – Mrózek-Gliszczynska i Skrzypulec – wyścig odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne

22.45 LEKKOATLETYKA
22:45 – dziesięciobój, wzwyż – Wiesiołek – skoczył 2,01
1.30 – oszczep mężczyzn, eliminacje – Łukasz Grzeszczuk, Marcin Krukowski
2.20 – dziesięciobój, 400 m – Wiesiołek – czas 50.18 s., 21. miejsce po pięciu konkurencjach

1.30 PIŁKA RĘCZNA – MĘŻCZYŹNI ćwierćfinał: Polska – Chorwacja 30:27, awans do półfinału