tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Piłkarze reprezentacji Nigerii (fot. Getty Images)

Trener Nigerii: musimy wykorzystać swoje sytuacje

Nigeria zagra z Hondurasem w meczu o trzecie miejsce turnieju olimpijskiego w piłce nożnej mężczyzn. – Wciąż mamy o co walczyć. Lepszy brązowy medal niż nic – powiedział Samson Siasia, trener Nigeryjczyków.

Drużyna z Afryki w półfinale przegrała z Niemcami 0:2 i pozostała jej walka o brązowy medal. – Z Niemcami nie zagraliśmy dobrze. Były mecze, w których prezentowaliśmy się lepiej. Popełniliśmy zbyt wiele błędów – podkreślił Siasia.

Samson Siasia (fot. Getty Images) Nigeryjczycy w półfinale oddali 12 strzałów na bramkę rywala. Zaledwie dwa były celne. – W pierwszej połowie mieliśmy dobre sytuacje, ale nie umieliśmy ich wykorzystać. Jeśli dojdziesz do takiego etapu, nie możesz marnować okazji – dodał.

Afrykański zespół wciąż ma jednak szanse, by pozytywnie zakończyć udział w igrzyskach. W sobotę w starciu o brąz Nigeryjczycy spróbują pokonać Honduras, który w półfinale przegrał z Brazylią aż 0:6. – Nadal mamy o co grać. Nie zasłużyliśmy na wygraną z Niemcami, ale teraz czeka nas kolejne spotkanie. Skoro nie uda się zwyciężyć w turnieju, trzeba zdobyć brązowy medal. Jesteśmy odpowiednio przygotowani mentalnie – stwierdził szkoleniowiec.

Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 18:00.

Piłka nożna (M), Nigeria – Niemcy 0:2: gol Petersena
Piłka nożna (M), Nigeria – Niemcy 0:1: gol Klostermanna