Boks
91+ kg, Finał
Tony Yoka (fot. Getty Images)

Tony Yoka najlepszy w wadze superciężkiej

Francuz Tony Yoka zdobył złoty medal olimpijski w bokserskiej kategorii +91 kg w Rio de Janeiro. W finale pokonał Joe Joyce'a z Wielkiej Brytanii. Złote medale w boksie w ostatnim dniu igrzysk wywalczyli także Fazliddin Gaibnazarow, Szachobidin Zojrow oraz Claressa Shields.

Francuz pokonał przeciwnika na punkty, od początku walki będąc stroną przeważającą. Brązowe medale w wadze superciężkiej zdobyli Chorwat Filip Hrgovic i Kazach Iwan Dyczko.

W finałowym pojedynku w kategorii 64 kg ze zwycięstwa cieszył się Uzbek Fazliddin Gaibnazarow, który okazał się lepszy od Azera Collazo Sotomayora. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Niemiec Artem Harutyunyan, a także rosyjski pięściarz Witalij Dunajcew.

Po złoty medal w świetnym stylu sięgnął Uzbek Szachobidin Zojrow, który w finale w kategorii 52 kg wygrał z Rosjaninem Miszą Alojanem. Po brązowe medale sięgnęli Wenezuelczyk Yoel Segundo Finol i Chińczyk Jianguan Hu.

W niedzielę rozegrano również jeden finał rywalizacji kobiet. W kategorii 75 kg triumfowała Amerykanka Claressa Shields. Zawodniczka z USA pokonała Holenderkę Nouchkę Fontijn. Walki o trzecie miejsca wygrały Daria Szakimowa z Kazachstanu i Chinka Li Qian.