tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Michał Daszek (fot. PAP/EPA)

TOP10: olimpijska lista przebojów

To było 16 dni wspaniałych olimpijskich emocji. Na zakończenie igrzysk w Rio de Janeiro przedstawiamy zestawienie dziesięciu najchętniej oglądanych klipów wideo.

10. Niesamowity start Joanny Jóźwik w półfinale biegu na 800 m

Polka w porywającym stylu wygrała swój bieg półfinałowy. Na ostatniej prostej włączyła "turbo" i prześcignęła wszystkie rywalki. Następnie w finale pobiła swój rekord życiowy i zajęła na igrzyskach w Rio piąte miejsce.

9. Finisz wyścigu cross-country i srebro Mai Włoszczowskiej

To był ostatni medalowy występ biało-czerwonych w Brazylii. Włoszczowska jechała jako jedna z faworytek i wywalczyła srebrny medal. Przegrała jedynie ze Szwedką Jenny Rissveds. Polka wywalczyła drugi w karierze medal igrzysk – druga była także w Pekinie.

8. Szaleństwo komentatorów w końcówce meczu Polska – Chorwacja

Piłkarze ręczni są specjalistami od niezwykle pasjonujących końcówek spotkań. Nie inaczej było w ćwierćfinałowym starciu z Chorwacją. Emocjonowali się kibice, a także komentatorzy. Maciej Iwański i Jacek Laskowski szaleli na stanowisku w Rio.

Szaleństwo komentatorów w końcówce meczu Polska – Chorwacja

7. Kajakarstwo, K1 200 m (K): Walczykiewicz ze srebrem

Wtorek 16 sierpnia był wyjątkowo udany dla polskich kajakarzy. Najpierw brąz wywalczyły Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, a kilkadziesiąt minut później srebro mogła fetować Marta Walczykiewicz. Wyścig na 200 metrów był niezwykle zacięty, a różnice między zawodniczkami bardzo niewielkie.

6. Brawo Zgredzik, brawo. Emocjonalna reakcja trenera

Nagranie z samochodu trenera kolarskiej reprezentacji Polski Piotra Wadeckiego, który z wypiekami na twarzy jechał za kolumną wyścigu i nerwowo nasłuchiwał radiowych wieści. Zobaczcie, jak zareagował na brązowy medal Rafała Majki.

"Brawo Zgredzik, brawo!". Emocjonalna reakcja trenera na medal Majki

5. Pierwsza bramka Wyszomirskiego

Dzięki zmianom w regulaminie na igrzyskach bramkarzom zdarza się zdobywać bramki po rzutach przez całe boisko, ale Piotr Wyszomirski opanował tę sztukę niemal do perfekcji. Pierwszy raz trafił w grupowym meczu ze Szwecją.

Pierwsza bramka Wyszomirskiego w reprezentacji. I to jaka!

4. Anita Włodarczyk: to był mój konkurs życia

Wzruszona i szczęśliwa była Anita Włodarczyk niedługo po wywalczeniu złota w konkursie rzutu młotem. Polka na gorąco dzieliła się przemyśleniami. W najważniejszym starcie w karierze zanotowała "konkurs życia". Wielki triumf.

Anita Włodarczyk: to był mój konkurs życia

3. Niesamowita Włodarczyk! Pobiła rekord świata!

Co to była za rzut! Anita Włodarczyk nie tylko zdobyła złoty medal, ale również pobiła rekord świata, osiągając odległość 82,29 m. Te chwile na zawsze przejdą do historii polskiej lekkiej atletyki.

2. Kraksa Henao i Nibalego. Majka samotnie na czele!

Pamiętna kraksa Sergio Henao i Vicenzo Nibalego na około 10 km przed metą. Zimną krew zachował w tej sytuacji tylko Polak, który sam popędził do mety. Wtedy wierzyliśmy wszyscy, że utrzyma do końca pierwsze miejsce. Ale brązowy medal też smakował wspaniale.

Kraksa Henao i Nibalego. Majka samotnie na czele!

1. Polska – Dania: Daszek doprowadził do dogrywki

Ostatnie sekundy rywalizacji w półfinale igrzysk. Polacy mają sekundy, aby wyrównać. Karol Bielecki do Krzysztofa Lijewskiego, a ten do Michała Daszka. Skrzydłowy jest w trudnej sytuacji, ale oddaje nieprawdopodobny rzut, który daje dogrywkę. Niesamowity moment.