Vancouver 2010 Olympic GamesTelewija Polska SA

Strona główna  » Vancouver2010  » Łyżwiarstwo figurowe
Za cztery lata czekają nas igrzyska w Soczi. Raczej już bez Małysza, jeszcze z Kowalczyk i... Właśnie, z kim jeszcze?

Złota szansa kanadyjskiej pary

  • Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Drukuj
  • Dodaj do:
  • Dodaj do Śledzika
Źródło: PAP

Kanadyjscy łyżwiarze Tessa Virtue i Scott Moir mieli po 7 i 9 lat, gdy w 1997 r. połączono ich w parę. 13 lat później mają szansę zdobyć złoty medal olimpijski w tańcach na lodzie, jako pierwszy duet z Ameryki Północnej.

- Mieliśmy szczęście dorastać razem i rozwijać się jako łyżwiarze. Nie tak wiele par ma okazję występować w igrzyskach przed własną publicznością. Powinniśmy wykorzystać tę sposobność - powiedziała 20-letnia Tessa.

Jej 22-letni partner Scott Moir dodał, że kiedy siedem lat temu usłyszeli o przyznaniu igrzysk 2010 r. Vancouver, nie wszystko w ich duecie układało się idealnie. Igrzyska bardzo ich zmobilizowały.

Mistrzowie Kanady, brązowi medaliści mistrzostw świata 2009 r., są jednymi faworytów rozpoczynającej się w piątek w Vancouver rywalizacji. Znani z wprowadzania wielu nowych elementów do swych układów tanecznych, muszą przede wszystkim pokonać aktualnych mistrzów świata, rosyjską parę Oksana Domnina i Maksym Szabalin.

Rosjanie wywołali ostatnio kontrowersje występując w strojach zdobionych motywami aborygeńskimi, co nie spodobało się Australijczykom. Popisowym tańcem Kanadyjczyków jest flamenco, które wykonują w strojach i stylu świadczących o pełnym poszanowaniu hiszpańskiej kultury.