Przejdź do pełnej wersji artykułu

McLaren chce Raikkonena

Czy Kimi Raikkonen zamieni bolid Ferrari na McLaren - Mercedes (fot.PAP) Czy Kimi Raikkonen zamieni bolid Ferrari na McLaren - Mercedes (fot.PAP)

Mistrz świata Formuły 1 w 2007 roku Fin Kimi Raikkonen, który w tym roku był kierowcą teamu Ferrari, otrzymał propozycję podpisania na nowy sezon kontraktu z zespołem McLaren-Mercedes. Zdaniem fińskiej gazety ”Turun Sanomat” Kimi nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, gdyż kontrakt zabrania mu startów w rajdach samochodowych.

Zespół Ferrari rozwiązał w tym roku z Raikkonenem kontrakt, który miał obowiązywać do zakończenia sezonu F1 w 2010 roku. Według nieoficjalnych informacji włoski team zapłacił Finowi za zerwanie kontraktu 25 mln euro. W nowym sezonie kierowcą Ferrari będzie Hiszpan Fernando Alonso, którego w teamie Renault zastąpi Robert Kubica.

W wywiadzie udzielonym ”Turun Sanomat” Raikkonen przyznał, że rzeczywiście otrzymał ofertę od ekipy McLarena, ale decyzji jeszcze nie podjął.- Mam kilka propozycji, podpiszę kontrakt z tym zespołem, który przedstawi mi najlepsze warunki. Nie mam się gdzie śpieszyć -uważa Fin.

Jest już pewne, że Raikkonen nie będzie w sezonie 2010 zawodnikiem zespołu mistrza świata Brawn GP. Jego szef Ross Brawn oświadczył, że Fin jest dla jego ekipy za drogi.

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także