W środę selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka poleciał do Francji, gdzie spędzi pięć dni na obserwacji polskich piłkarzy. Spotka się z Grzegorzem Krychowiakiem, a także z Ludovikiem Obraniakiem.
Trener kadry jest przekonany, że Obraniaka warto namawiać do powrotu, chociaż piłkarz sam zrezygnował z kadry w maju. Nawałka wieczorem zasiądzie na trybunach Stade du Roudourou i obejrzy mecz Guingamp z Bordeaux.
– Zależy mi, aby zobaczyć Ludovica nie tylko przed własną publicznością, ale też w takiej sytuacji. Mecze wyjazdowe rozgrywa się często z zupełnie innym nastawieniem – powiedział Nawałka.
Dłuższą rozmowę selekcjonera z Francuzem z polskim paszportem ma odbyć się w następnych dniach – przed niedzielną konfrontacją Bordeaux z Lille. Obraniak do tej pory rozgrywa dobry sezon w Ligue 1. W piętnastu spotkaniach strzelił cztery gole.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"