Upadek Stocha. Wietrzne treningi skoczków

Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)
lel

Kamil Stoch stracił równowagę przy lądowaniu i upadł podczas drugiego treningu na dużej skoczni (HS 140) w Krasnej Polanie. Polskiemu faworytowi do medalu nie stało się nic poważnego. Najlepsi w środowych seriach próbnych okazali się Niemiec Severin Freund i Słoweniec Peter Prevc. Drugi indywidualny konkurs olimpijski zaplanowano na sobotę. Transmisja od 18.25 w TVP 1 i SPORT.TVP.PL!

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

Stoch w drugiej serii próbnej osiągnął 123,5 metra (był to ósmy wynik tego treningu). Tuż po lądowaniu stracił jednak równowagę i upadł. Szybko udzielono mu pomocy. Świeżo upieczony mistrz olimpijski ze skoczni normalnej opuścił zeskok o własnych siłach, jednak z ręką na temblaku. Niedługo później Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski, poinformował, że Stochowi nie stało się nic poważnego. Skoczek z Zębu ma jedynie stłuczony łokieć.

Uciążliwy wiatr

W środę w skakaniu od początku przeszkadzał silny wiatr, który w porywach dochodził do sześciu metrów na sekundę. Już na samym początku zdecydowano się na opóźnienie pierwszej serii o pół godziny. W jej trakcie upadł Michaił Maksimoczkin. Reprezentant gospodarzy został przetransportowany do szpitala.

W pierwszym treningu Stoch potwierdził wysoką formę. Polski faworyt do medalu uzyskał 127,5 metra i zajął czwartą pozycję. Wygrał Niemiec Severin Freund (132 m), drugi był Austriak Michael Hayboeck (127,5), a trzeci Niemiec Andreas Wellinger (127 m). W drugiej serii próbnej zdecydowanie najlepiej wypadł Peter Prevc. Słoweniec skoczył 127,5 m i wyprzedził drugiego Niemca Marinusa Krausa aż o ponad 10 punktów.

Solidność Kota, słaby Żyła

Nieźle w środę prezentował się Maciej Kot. W pierwszym treningu zajął 15., a w drugim 16. miejsce. Jan Ziobro w pierwszej serii uplasował się na 13. pozycji, a w drugim sklasyfikowano go dopiero na 49. miejscu.

Słabo prezentował się Piotr Żyła. Szanse "Pietera" na miejsce w konkursowej czwórce poważnie zmalały. W pierwszej serii zajął 49. miejsce, a w drugim poprawił się o jedną pozycję. Dawid Kubacki zajmował 27. i 21. pozycję.

Zapoznanie ze skocznią...

Dla większości zawodników był to pierwszy kontakt z dużym obiektem w Krasnej Polanie. Jak dotąd odbywały się na nim tylko zawody niższej rangi. W 2012 roku przeprowadzono tam konkursy Letniej Grand Prix (wygrywali Jan Matura i Anders Jacobsen).

W piątek zawodników czekają kolejne sesje treningowe oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu. Na wtorek zaplanowano zawody drużynowe.

Polecane
Najnowsze
Euro 2025 kobiet w TVP! Zobacz wyniki, terminarz i plan transmisji
Euro 2025 kobiet w TVP! Zobacz wyniki, terminarz i plan transmisji
| Piłka nożna / Euro 2025 kobiet 
Euro 2025 kobiet w TVP! Zobacz terminarz i plan transmisji (fot. PAP)
Raków Częstochowa – Club Brugge, mecz towarzyski [SKRÓT]
fot. TVP Sport
Raków Częstochowa – Club Brugge, mecz towarzyski [SKRÓT]
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Euro 2025 kobiet: Portugalia – Belgia [MECZ]
Portugalia – Belgia. EURO 2025 kobiet, Sion – grupa B. Transmisja online na żywo w TVP Sport (11.07.2025)
Euro 2025 kobiet: Portugalia – Belgia [MECZ]
| Piłka nożna / Euro 2025 kobiet 
Faworyt triumfuje w meczu PGE Ekstraligi
Mecz żużlowy (fot. PAP)
Faworyt triumfuje w meczu PGE Ekstraligi
| Motorowe / Żużel 
Obrońca Lecha wróci do kadry? "To plan, ale długoterminowy"
Robert Gumny (fot. Getty Images)
Obrońca Lecha wróci do kadry? "To plan, ale długoterminowy"
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Popis mistrzyń świata! Znamy kolejne ćwierćfinalistki Euro
Hiszpanki zakończyły fazę grupową Euro 2025 z kompletem zwycięstw (fot. Getty Images)
Popis mistrzyń świata! Znamy kolejne ćwierćfinalistki Euro
| Piłka nożna / Euro 2025 kobiet 
EURO 2025 kobiet: Portugalia – Belgia [SKRÓT]
fot. TVP Sport
EURO 2025 kobiet: Portugalia – Belgia [SKRÓT]
| Piłka nożna / Euro 2025 kobiet 
Do góry