Przejdź do pełnej wersji artykułu

Osłabienie Holendrów, Strootman nie zagra na mundialu

Kevin Strootman (fot. Getty) Kevin Strootman (fot. Getty)

Piłkarz reprezentacji Holandii Kevin Strootman z powodu kontuzji kolana nie wystąpi w tegorocznych mistrzostwach świata w Brazylii. Pomocnik Romy zerwał więzadła krzyżowe w kolanie w trakcie niedzielnego meczu Serie A z Napoli.

Potrafię sobie wyobrazić, jak musi być rozczarowany. Kevin był w świetnej formie. Jego brak to dla reprezentacji ogromny cios. Miał przecież ogromny wkład w wywalczenie awansu do mistrzostw świata. Nigdy nas nie zawiódł, a teraz jego marzenia umarły – powiedział selekcjoner holenderskiej reprezentacji Louis van Gaal.

Według mediów jego przerwa w grze potrwa od sześciu do dziewięciu miesięcy. Strootman kontuzji nabawił się w niedzielnym meczu z Napoli, przegranym 0:1. Opuścił boisko już w 13. minucie.

Natomiast w środę w spotkaniu towarzyskim reprezentacji Holandii z Francją w Paryżu (0:2) 24-letni pomocnik opuścił plac gry w pierwszej połowie z powodu bólu w prawym kolanie.

W ubiegłym roku van Gaal powiedział, że Strootman, Robin van Persie i Arjen Robben to trzej gracze, którzy zagwarantowali jego drużynie awans na mistrzostwa świata w Brazylii.

Na mundialu Holendrzy zagrają w grupie B z Hiszpanią, Australią i Chile.

Kevin Strootman (L) (fot. Getty) Kevin Strootman (L) (fot. Getty)
Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także