Przejdź do pełnej wersji artykułu

MŚ w short tracku: Shim i Hamelin najlepsi na 1500m

Charles Hamelin (Ś) (fot. Getty) Charles Hamelin (Ś) (fot. Getty)

Suk Hee Shim z Korei Południowej oraz Kanadyjczyk Charles Hamelin triumfowali w Montrealu w wyścigach na 1500 m w mistrzostwach świata w short tracku. Z powodu upadku na treningu z zawodów wycofała się Patrycja Maliszewska.

Na igrzyskach w Soczi Hamelin zwyciężył na tym dystansie, a Suk Hee Shim zdobyła srebrny medal, przegrywając tylko z Chinką Yang Zhou.

W Kanadzie za zawodnikiem gospodarzy uplasowali się Tianyu Han (Chiny) i Se Yeong Park (Korea Płd.). Z kolei koreańska łyżwiarka wyprzedziła rodaczki: Alang Kim i Seung-Hi Park.

Maliszewska (Juvenia Białystok) – jedyna Polka, która miała rywalizować na krótkim torze w MŚ – miała groźny wypadek na środowym treningu i wycofała się z rywalizacji.


Wyniki – 1500 m:

Kobiety:
1. Suk Hee Shim (Korea Płd.)     2.34,423
2. Alang Kim (Korea Płd.)
3. Seung-Hi Park (Korea Płd.)

Mężczyźni:
1. Charles Hamelin (Kanada)      2.15,049
2. Tianyu Han (Chiny)
3. Se Yeong Park (Korea Płd.)

Suk Hee Shim Suk Hee Shim
Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także